1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ergenlik Çağındaki Çocuklarla Nasıl Konuşulur ?

Konu, 'Psikiyatri' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Ergenlik döneminde mnormalden değişik davranışlar sergileyen çocuklarla nasıl konuşulması gerektiği önemli bir husus. Ergenlik dönemine giren çocuğunuzla doğru iletişime girmenin kurallarına gelin bir göz atalım.

  Çocuğunuz ergenlik dönemine girmeden önce aranızda mükemmel bir iletişim olabilir ve bu iletişim ergenlik döneminin getirdikleriyle birlikte yerle bir olabilir. Bu dönemde çocuklar daha az konuşurlar vede içlerine kapanık bir tutum içinde bulunabilirler.

  Bu bahsettiğimiz durum elletteki kötü senaryo durumu. Kesinlikle böyle olacak diye bir sonuç yok. Ama olurda bu şekilde olursa yapacaklarınız çok basit.

  ERGENLİK-DÖNEMİNDE-ÇOCUKLARLA-İLETİŞİM.jpg

  Öncelikle ergenlik dönemine giren bir çocuğun sosyal dünyasının değiştiğini unutmamalısınız. Bu sosyal çevre değişimleriyle birlikte çocuklardaki beklentilerdede değişiklikler olur. Dünyaya bakış açıları ve etraftakilerden almak istedikleri değişecektir. Bu değişiklikten dolayı bir bocalamaya girmesi mümkün ve bu durumda sizin desteğinize ihtiyaçları olacak. Bu zaman içerisinde karşısına çıkan problemleri onunla birlikte çözmeye ve onu yalnız bırakmamaya çalışın.

  Bu süreç içrisinde sizi dinlemediği zamanlar olacak. Sakın siz vazgeçmeyin. Çünkü bu dönemde onu yalnız bırakmanız onun öğrenmesi gereken bireysel sorumlulukları pas geçmesini sağlayabilir. Empati yapmanız işe yarayacaktır. Onunda sizinle konuşmasını sağlamaya çalışın. Sosyal yaşamındaki durumlarından sizide haberda etmesinin gayet normal olduğunu ona hissettirin.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş