1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Erdal Erzincan Biyografi-Erdal Erzincan Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Erdal Erzincan

  [​IMG] 1989 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü'ne girdi ve aynı süreçte; Tezenesiz Bağlama Çalma Tekniği (Şelpe) ile ilgili araştırmalar yaptı. Üniversitedeki tezini ise; Parmak Vurma Tekniğinin Bağlamadaki Uygulanışı ve Notasyonu konu başlığıyla sundu.

  1994 yılında hazırladığı "Töre" isimli ilk solo albümünden sonra;"Garip" Yılmaz Çelik ve Muharrem Temiz ile birlikte "Türküler Sevdamız 3"isimli albümleri hazırladı. 2006 nin yedinci ayinda "Kervan" isimli solo Albümü cikti.

  1996 yılında Köln'de Cumhurbaşkanı Roman Herzog'un desteğiyle Arif Sağ ve Erol Parlak ile birlikte; Betin Güneş yönetimindeki Köln Filarmoni Orkestrasıyla bir konser verdi. Bu konserin repertuarı da; "Concerto for Baglama" adı altında albüm olarak piyasaya çıktı.

  2004 yılı sonbaharında İran'lı Kemança sanatçısı Kayhan Kalhor'la birlikte konserler verdi ve enstrümantal bir albüm hazırladı.

  Sanatçı son olarak; öğrencilerinden oluşan yirmibeş kişilik "Bağlama Orkestrası"nı kurdu. On yılı aşkın bir süredir halen bilgi ve birikimlerini öğrencileriyle paylaşmaya devam etmektedir.

  Kendisi gibi sanatçı olan Mercan Erzincan ile evli olup bir çocuk babasıdır.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  halk müziğini, yine halk müziğinden aldıklarıyla besleyen bir saz üstadıdır. günümüzün çağdaş ozanlarından olmaktansa, salt ozan olmayı tercih etmiştir. bunun için konuya çok vakıf olmak, işinin ehli olmak, yetenekli olmak gereklidir, kendisi de öyledir zaten.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  bir de söz yazsa geleceğin aşık mahzuni şerifi olabilecek saz üstadı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş