1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Eps Sistemi Nedir?

Konu, 'Motorlu Araçlar' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Eps Sistemi Nedir
  Eps olan araçlar nedir
  Eps ne işe yarar

  EPS:

  ABS, ASR, ESP artık bu kısaltmalar çoğu yerde gözünüze çarpıyor değil mi? Kimi zaman bir aracın arkasında, kimi zaman broşürlerde, dergi ve gazetelerde.
  Çoğu araç sahibinin hayatına bir parça giren ABS (Antilock Braking System) gibi sürüş güvenliğimizi artıran ESP’yi anlatalım istedik bu sefer
  [​IMG]

  Bundan sonra ESP’yi duyarsanız bir yerde, aklınıza ilk gelen sürüş güvenliği olsun. Aracınızı yolda tutan, savrulmasını önleyen, sürücülere çok yardımcı olan bir sistem.
  Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız yola devam edelim.


  ESP NEDİR, HANGİ KISIMLARDAN OLUŞUR:

  İngilizce “Electronic Stability Program” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır ESP. Türkçe’ye “Elektronik Stabilite Programı” olarak çevirebiliriz. Stabilite ise sağlamlık, denge, kararlılık manalarında kullanılabilir.
  ESP’yi aslında tek başına bir sistem gibi düşünmemek lazımdır. ABS (Kilitlenmeyi önleyen fren sistemi) ve TCS (veya ASR) (Patinaj önleme sistemi) ikisi birlikte ESP sistemine destek verirler. Yani ABS ve TCS olmadan bir araçta ESP’nin varlığından söz edilemez.
  ESP aşağıdaki elektronik algılayıcılar ve parçalardan oluşur.
   
 2. y

  yeşil Yeni Üye

  EPS araçlarda bulunan bir özelliktir
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş