1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Enerjinizin Düşük Olma Sebepleri Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Zaman zaman kendinizi enerjiniz düşük ve bitkin hissedersiniz. Öncelikle enerjinizi düşüren etmenleri bulmalı ve gün içinde sizi kırıp geçiren bu etmenleri yok ederek eski performansınıza geri dönmelisiniz.

  *Öncelikle düzensiz uyku probleminiz varsa bu problemi ortadan kaldırarak işe koyulabilirsiniz.

  *Çok çalışıyorsanız enerjinizi tüketen etmenler arasında bunu da sayabilirsiniz. Masa başı işi yapıyorum yorulmuyorum ki demeyin. Çünkü masa başı oturarak çalışma sizi daha çok yoran etmenler olarak karşınıza çıkmaktadır. Alacağınız bol kafein hele bir de zihin çalıştırması yapmanızı gerektiren bir ortamda iseniz sizi tahmin ettiğinizden daha çok yormaktadır.

  *Ev işleri ve özel işleriniz de tahmin ettiğinizden çok vaktinizi alarak sizin enerjinizin azalmasına neden olabilir. Bu işleri yaparken bile kendiniz için küçük molalar vermeyi ihmal etmeyin.

  *Seyahat planı yapmanıza rağmen tahmin ettiğiniz gibi bir seyahat geçirmezseniz bu sizi dinlendireceği yerde daha çok yormaktadır.

  *Yapacağınız önemli diyet hataları da vücudunuzun enerjisiz kalmasına sebep olabilmektedir.

  *Enerjinizi yükseltmek için sık aralıklarla su içmelisiniz.

  *Etrafınızda duygusal anlamda sizi negatif etkileyen insanlar sizlerin enerjinizin düşmesine neden olabilir.

  *Hareketsiz bir yaşam sürdürüyor olmanız ya da depresyona girmeniz sizin enerjinizi kaybetmenize neden olacak etmenler arasında yer almaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş