En Yırtıcı Hayvanlar

  • Konbuyu başlatan denizkızı
  • Başlangıç tarihi
denizkızı

denizkızı

Yeni Üye
Dünya'nın en yırtıcı hayvanlarının hangi hayvanlar olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız sizlere aşağıya eklediğim yazıyı okuyarak yardımcı olmaya çalışacağım.

En yırtıcı hayvanlar:

*Anofel sineği Afrika'da yaşayan sıtma mikrobunu taşıyan en tehlikeli hayvandır. Bu sinek ısırdığı zaman ortaya çıkan hastalık kişiyi zor duruma sokmaktadır. Ateş, bulantı, dalak şişmesi ve kusma belirtileri görülen hastalık ölümle sonuçlanabilir.

*Yılan: bu serinkanlı sürüngenler seri katil adı ile de anılabilir. Bazıları oldukça zehirli ve öldürücüdür. Afrika ve Güney Asya'da yaşayan bazı yılan çeşitleri zehirleri ile ölümle sonuçlanan durum oluşumlarına sebep olabilir. Mamba, boa yılanları ve pitonlar oldukça ürkütücüdür.
akrep.jpg

*Akrepler de oldukça zararlı canlılardır. Afrika civarında yaşayan akrepler zehirleri ile kişide bilinç kaybına sebep olabilmektedir.

*Güney Amerika'da, tropik bölgelerde, Afrika, Asya ve Avustralya'da yaşayan timsahlar çok güçlü insanları bile devirebilecek güçtedir. Suda boğarak öldürebildiği gibi direk parçalayarak da tüketebilmektedir.
fil_1557.jpg

*İnsan sağlığı açısından en tehlikeli hayvan - Dünya'daki en büyük memeli- olan fil ağırlıkları ile insanların canlarını tek bir hamle de ezerek almaları ile meşhurdurlar. Hortumu ile sizi fırlatabildikleri gibi dişleri ile de sizleri parçalayabilirler.

*Cape Bufalosu Afrika'nın en tehlikeli hayvanıdır. Kanlı boynuzu ile sizi öldürecek güce sahiptir. Boynuzları ile derinizi parçalayabilir ;size çarptığı yeri morartabilir ya da iç kanama durumlarına sebep olabilir.

*Güney amerika, Orta ve Kuzey Amerika'da bulunan sürü halinde saldıran arılar son derece ölümcül olabilir.

*Aslanların altıncı hisleri çok kuvvetlidir; kırmızı et buldu mu hele bir de açsalar yandınız demektir. en etli kısmınızdan başlayarak sizi parçalayıp yiyebilirler.

*Denizanasına denizin eşek arısı da denmektedir. Avustralya sahillerinde yaz aylarında sık görülen bu hayvan yeri geldiği zaman tehlikeden korunmak adına kol bacak neresi bulursa yapışıp insanı öldürebilir.

*Su aygırları insanlardan daha hızlıdırlar ve güçlüdürler. Avlarını kuvvetli çeneleri ile suya çekip öldürüp saldırırlar.
 
Üst