1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

En Pahalı Kedi Türleri Hangileridir?

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Kediseverlerin beslemek isteyeceği ve birçok kişinin hayran kalabileceği kediler arasında yer alan kedileri öğrenmek ister misiniz? Ama bu kediler biraz el yakan cinsten:
  Ashera, Savan, Bengal, İran, Peterbald, Mavi Rus, Sphynx, Scottish Fold, British Shorthair bu kediler arasında yer almaktadır.

  savan-1024x650.jpg

  Dünya'nın en pahalı kedi türü olarak bilinen savan kedisi 15.000 ile 100.000 dolar arasındaki fiyat aralığına sahiptir. Üretimlerinin zor olması fiyatlarının yüksek olmasına sebep olmaktadır. Afrika yaban kedisi ile yaban kedisinin çaprazlanması sonucu üretilen bu kediler 1990'lı yılların sonunda popülerliğini korumaya başlamıştır. İlk Savana kedisi Bengalli kedi üreticisi Judee Frank tarafından üretilmiştir. Fit vücutları ve uzunlukları ile birçok kişinin ilgisini çeken bu kediler açık renkli derilerinin üzerindeki siyah puantiyeler ile vahşi bir görünüm kazanmaktadırlar.

  p.jpg

  Fiyatının 1200- 5000 dolar arasında değişkenlik gösterdiği peterbald türü kediler ince vücut yapısına sahip olmalarına rağmen son derece güçlü olup kas yapıları oldukça gelişmiştir. Rus kökenli bir kedi olan bu kediler vücutlarına göre küçük kafa yapısına sahiptirler. Büyük oval gözleri ve dimdik duran büyük kulakları bulunmaktadır. Enerjik, meraklı, iyi huylu ve cesur olan bu kedilerin tüyleri ya hiç yoktur ya da çok azdır. Sahipleri takip etmekten hoşlanırlar ve diğer hayvanlarla araları çok iyidir.

  1113917682mavi_rus_2.jpg

  Mavi gümüş renkli karışım itibari ile mavi Rus kedisi adı ile anılan bu kediler 3000 dolara kadar çıkan fiyat seçenekleri ile sahip olabileceğiniz kedi türleri arasında yer almaktadır. Evcil mavi Rus kedisi ve Siyam kedilerinin çaprazlanması sonucu oluşmuşlardır. Renkleri her zaman mavi gümüş renginde olmamaktadır. Yabancılara karşı utangaç davranmalarına rağmen sahiplerine karşı son derece arkadaş canlısı kediler arasında yer almaktadır.

  Oyun oynamayı çok severler; çeşitli numaralar yapmak üzere eğitilmektedirler. Fare, kuş, küçük sürüngen ve tavşanları yakalamaya eğilimlidirler. Maksimum 25 yaşına kadar yaşayabilirler. Tüyleri insanda alerjiye sebep olabilir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bari güzel olsalar.. Ankara yada Van kedisini tercih ederim.
   
 3. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Bizim Üniversitede bir hoca Savan kedisi bulmuş bu kadar pahalı olduğunu bilsem yavru isterdim.
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Hayir kediler ilgi alanima girmedi hicbir zaman. Bunlari almam.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş