1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

En İyi Türk Gitarist Kim ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Türkiyenin En İyi Gitaristi Kim ? ,
  Türkiyedeki En İyi Gitarist Kim ? ,
  En İyi Türk Gitarist Kim ? ,
  Türkiyenin En İyi Gitaristi ,


  en-iyi-turk-gitarist.jpg
  Türkiyenin en iyi gitaristi konusunda görüşler çeşitlidir. Herkes kendi beğenisine göre başka bir isim söyleyecektir ve bu durum her alanda aynıdır. Ancak hem gitar literatürüne getirdiği yeniliklerle hem de müzik dünyasında yaptığı çalışmalarla hakkında en çok söz söylenen isim Erkan Oğurdur. Oğur, perdesiz gitarı ilk bulan kişidir.Oğur, Müziğe 4 yaşından itibaren keman, bağlama, flüt ve cümbüş çalarak başladı. Onu Halk Müziği icrası konusunde teşvik eden ilkokul müzik öğretmeni İlkokulu bitirdiğinde, bizim yöreden çalmadığı saz kalmamıştı." diyor. Gitar çalışında Jimi Hendrix'in bazı etkileri olmuştur. 1976'da perdesiz gitarı icat etti.

  Müzik yaşamı boyunca pek çok müzisyene ilham kaynağı olduğu gibi bağlama ustalarına da işlerini yaparken adeta sufle vermiştir. "İnsanın, salt yaşantısı ve yapıp ettiklerinin doğayla uyumlu olduğu müddetçe başarıya erişme şansı vardır.diyerek hayattaki duruşu hakkında ipucu vermiştir. Öyle ki Kemal Eroğlu meslek hayatını Erkan Oğur'u tanıdıktan önce ve sonra olarak ikiye ayırmaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Benim arkadaşım var çok iyi gitarist adı göksel :) bunun en iyisi yoktur.. bilinen en iyisi vardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş