1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

En Güzel Gülüşler İçin Öneriler

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Leyya tarafından paylaşıldı.

 1. L

  Leyya Yeni Üye

  _

  [​IMG]  Dişleriniz yüzünden her güldüğünüzde ellerinizle ağzınızı kapatmanıza gerek yok.Dişlerinizin bembeyaz ve sağlıklı görünmesi, özellikle yeni girdiğiniz bir ortamda sizi bir adım öne çıkarabilir. Özellikle biz kadınların büyük bir kısmı, dış görünüşünden hoşlandığımız bir adamın önce dişlerine göz dikeriz. Gülümsemeyle birlikte dudakların arasından görünen o dişler eğer inci gibi değilse büyük bir hayalkırıklığı yaşarız…Tabii aynı şeyi erkekler de düşünür. Sağlıklı ve beyaz görünen dişler, her zaman sizi daha çekici kılar. Dişlerinizin sağlıklı olması için her gün dişlerinizi fırçalamak da yetmiyor ayrıca. Ağız ve diş sağlığınız için yapmanız gereken birçok şey var.

  Güzel Gülüşler İçin Neler Yapılmalı

  Sağlıklı ve güzel bir ağız için dişlerini düzenli fırçalamanız şart. Diş hekimi fobiniz varsa elinden geldiğince bunu yenmeye çalışmalısınız.

  Eğer tereddütlerin varsa, tel kullandıktan sonra gülüşünün düzeleceğini düşünmelisin…

  Tedavi ağız yapısının incelenmesi ve kalıba alınmasıyla başlıyor. Daha sonra tedavi süresince uygulanacak yöntemler hakkında hasta bilgilendiriliyor. Telin dişe yapıştırılan kısmı yapıştırıcı yardımı ile sabitleniyor. Bu işlem iki saat kadar sürebiliyor. Ama herhangi bir acı söz konusu değil. Bunlar dişe iyice oturunca, teli üzerine koyup renkli veya renksiz lastiklerle sabitleniyor. Ortalama olarak bu teller 18-24 ay kalıyor.

  Düzenli randevu: tedavi saüresince hastanın 4 yada 6 haftada bir düzenli olarak doktora görünmesi gerekiyor. En fazla 10 yada 20 dakikada aylık işlem bitiyor.

  Zorlukları: bu işlem acı veren ve zorlu bir işlem değil. Yine de rahatsızlık veriyorsa doktoruna şikayetini belirtmelisiniz. Doktorlar en çok gelen şikayetin telin ilk gününde dudağa çarpması olduğunu söylüyorlar.

  Kısıtlamalar: sert ve dişe yapışacak gibi yumuşak yiyecekleri bir süre tüketmemelisiniz. Çünkü bu telin çıkmasına neden olabilir. Ayrıca tel kullandığın sürece fırçalama düzenini bozmamalısınız.
   
 2. B

  Bengü Yeni Üye

  Dişler güzelse zaten gülüşte bir okadar güzel oluyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş