1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

En Faydalı Deniz Ürünleri Nelerdir

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında dr.zekiye tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dr.zekiye Yeni Üye

  En Yararlı Deniz Ürünlerinin Adları
  En Faydalı Deniz Ürünleri İsimleri


  Balıklar vitamin içeriği yönünden A, D ve K vitaminini hem etlerinde ve hem yağlarında bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra B grubu vitaminlerinden bazıları içinde iyi kaynaklar olarak kabul edilirler. Büyüme ve gelişme için A, D, K ve B vitaminleri gerekli olduğundan çocuk diyetinde balık bulundurulması önemlidir. A vitamini eksikliğinde kolon kanseri, mide ve prostat kanseri gibi kanserlere neden olduğu gibi D vitamini eksikliği de kemik kanserine neden olmaktadır. Balıklarda en zengin bulunan vitaminlerden olan D vitamini kemik gelişiminde ve kalsiyumun emiliminde etkilidir. Gıdalar arasında D vitaminin en iyi kaynağı balıktır.

  Özellikle balık derisi ve kemiklerinin kalsiyum ve fosfor açısından zengin olan İstiridye bakır açısından zengin bir su ürünüdür. İyot açısından da su ürünleri süt ve yumurta gibi ürünler arasında yer alır. Demir, iyot ve çinko çocuk gelişimi ve sağlığı için gerekli ve eksikliklerinde birçok sağlık problemleri görülmektedir.
   
 2. K

  Kurban Yeni Üye

  Deniz ürünlerinin hepsi faydalıdır
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş