1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları

Konu, 'Dekorasyon' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  İnsan kendi evini kendi dekore etmek ister; fakat dekorasyon öyle sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Aynı oda dekorasyonu için her bireyin kendine göre farklı dekore etme arzuları vardır. Dekorasyonda en çok yapılan hataları yapmadığınız sürece evinizde son derece kaliteli bir dekorasyon havası yaratabilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

  dengeli-dekorasyon.jpg

  Orantısızlık: Dekore edeceğiniz odanın ölçülerini göz önüne alarak mobilya seçiminde bulunmalısınız. Odanız küçük ise eşyalarınızın boyutu çok büyük olmamalıdır. Ya da duvarlarınız geniş ise küçük bir tablo asarak komik bir görünüm elde etmeyin.

  cam-kavanoz-susleme-bayanhobileri-12.jpg

  Fazla süsleme: Evinizde dekorasyon yaparken fazla renk, desen ya da aksesuar tercihinde bulunup ortamı boğmayın. Boğucu bir ortam aynı zamanda göz yorucu olacaktır.

  beyaz-banyo-modelleri.jpg

  Az süsleme: Odalarınızı fazla süslemek her ne kadar dekorasyonunuzu olumsuz etkilese de odalarınızı az süslemek de bir o kadar zarar verici görünmektedir. Hiç aksesuar kullanmamanız da odanızı sıkıcı bir hale sokabilir. Bu nedenle süslemenizi yerinde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

  Şık görünüm yerine rahat oda dekorasyonundan vazgeçmek: Şık görünüyor diye aldığınız rahatsız kanepe ya da sandalyeler; bir iki yıkama sonrasında buruş buruş olan perdeler; koltuk üstüne örtülen ve ütü tutmayan koltuk örtüleri...... Bunlar yerine konforlu ve rahat edebileceğiniz bir koltuk tercihinde bulunmak yerinde olacaktır.

  Eklektik tarzı odalarınızda tam yansıtamamak: Eklektik tarz denildiği zaman farklı tarz öğeleri bir araya getiren dekorasyon anlayışı akla gelmektedir. Mesala modern tarz ile klasik tarz yansıtan ögelerin bir araya gelmesi gibi. Tabii bu durum abartılırsa dekorasyonda değişiklik yakalayacağım derken çuvallayabilirsiniz. Bu nedenle bütünlük oluşturacağınız eşya ve aksesuar bütünlüğünün odayı yansıtmasına özen göstermelisiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Dekorasyon başlı başına bir sanattır, bu nedenle ince eleyip sık dokumak gerekiyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş