1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

En Çok Para Kazandıran Meslekler Nelerdir?

Konu, 'KLMN SözlüK' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Çağın En Çok Para Kazandıran Meslekleri
  Günümüzde Çok Para Kazandıran Meslekler Hangileri
  Günümüzde Çok Para Kazandıran Meslekler Nelerdir

  Kısa bir zaman öncesine kadar maaşlar, kazançlar arasında büyük farklar yoktu, ancak gelişen teknoloji ile birlikte çok para kazandıracak meslekler türedi.


  BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
  Bilgisayar mühendisleri, programların neyi yapabileceği neyi yapamayacağı, programların belirli bir görev üzerinde nasıl etkili bir performans gösterebilecekleri, programların saklanmış bir veriyi nasıl yazıp okuyabilecekleri, programların nasıl daha akıllı çalışabilecekleri, insan ve programların birbirleriyle nasıl bir iletişim içerisinde olacakları konuları üzerinde çalışır.

  REKLAMCILIK
  Reklamcılık, insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etme, belirli bir düşünceye yöneltme, dikkatlerini bir ürüne, hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışma sanatıdır. Meslek günümüzün ve geleceğin vazgeçilemeyecek mesleklerin arasında geliyor.

  MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ
  Mühendislik faaliyetlerinin en eskisi ve en geniş mühendislik alanı olan makine mühendisliği, makineler, enerji ve imalat yöntemleri ile ilgilenir. Makine mühendisleri takım tezgahlarının yanı sıra endüstrinin tüm dalları için makinalar ve donanımlar tasarlar ve imal ederler.

  ULUSLARARASI FİNANS
  Bu sektörde uluslar arası finans piyasalarından kaynak sağlayıp bunu en verimli şekilde yatırıma dönüştürmeye gayret eden, banka, sigorta ve borsa şirketlerinde yönetici olarak çalışabilecek kişilerdir. Türkiyede faaliyet gösteren uluslarası şirketlerde finansal analist, strateji planlama yöneticisi ve borsa uzmanı olarak çalışabilirler.

  YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ
  Bu alandaki kişiler bankacılık, otomotiv, telekomünikasyon vb. sektörler olmak üzere her alanda kullanılan bilgisayar sistemlerinin, yazılım tasarımını hazırlayıp sisteme entegre ederler. Özel ve kamu sektöründe çalışmaktadırlar. Fikir üretimine dayalı bir iş olduğundan yazılım mühendislerinin kendi işlerini kurma olanakları da mevcuttur. İnternette kişisel bilgilerin çok rahat kullanılması güvenlik programlarını hazırlayanların önemini artırmıştır.

  MOLEKÜLER-BİYOLOJİK
  Genel çalışma alanı biyolojik olayların molekül yapısı ve hücre işlevlerinin araştırılması. Tarım çevre ve orman bakanlığına bağlı kuruluşlarla adli tıp ve kriminoloji labaratuvarı iş imkanı sağlıyor. Özel sektörde sağlık ve biyoteknolojik çalışma yapan kurumların çeşitli üretim aşamalarında moleküler biyoloji ve genetik uzmanları tercih ediliyor.

  ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
  İnsan, bilgi, malzeme, ekipman ve süreçlerin kullanılması, geliştirilmesi ve yönetimi ile ilgili mühendislik dalı. Endüstri mühendisleri; zaman, para, malzeme, enerji gibi kaynakların verimli kullanımına ve mühendislik hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarda bulunur.

  ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜH.
  Elektrik ve Elektronik Mühendisleri en yaratıcı ve zor işleri başaran modern teknolojilerin öncüleridir. İşleri genellikle haberleşme ağları ve süper bilgisayarlardan sayısal kontrol sistemleri ve modern cihazlara kadar her şeyi tasarlamak, üretmek ve geliştirmektir.

  GEN TERAPİSTLİĞİ
  Bozuk genlerin tespiti ve düzeltilmesi ile ilgilenen, hatta gen haritasına göre ileride hastalıklara yol açacak genleri önceden tespit edip, önlem alacak programları geliştirenlere Gen Terapistleri denecek.

  ALTERNATİF BESİN MÜHENDİSLİĞİ
  Beslenme için gerekli maddelerin konsantre ve karma tabletlere, sıvılara dönüştürülmesiyle uğraşacak.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  En iyi parayı reklamcılık kazandırıyor ancak gerekli koşulları yerine getirince.
   
 3. a

  aysima Yeni Üye

  Her mesleğin para kazanma açısından incelikleri var bunu bilirseniz para kazanırsınız
   
 4. M

  Misafir Misafir

  ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum çok iyiyyim bilgisayarda
   
 5. M

  Muhibbi Yeni Üye

  maden mühendisliği aylık 5.000 ıyı para
   
 6. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
  Bilgisayar mühendisleri, programların neyi yapabileceği neyi yapamayacağı, programların belirli bir görev üzerinde nasıl etkili bir performans gösterebilecekleri, programların saklanmış bir veriyi nasıl yazıp okuyabilecekleri, programların nasıl daha akıllı çalışabilecekleri, insan ve programların birbirleriyle nasıl bir iletişim içerisinde olacakları konuları üzerinde çalışır.
   
 7. Şuşu

  Şuşu Yeni Üye

  Bilgisayar Mühendisliği yıllardır en çok para kazandıran meslekler arasında
   
 8. M

  Misafir Misafir

  seyıslık at bakıyosun aylık 5000 tl ıyı para :D
   
 9. M

  Misafir Misafir

  bence de en iyisi bilgisayar mühendisliği çünkü dünyamız teknolojide sınırlarını zorluyo bunu yapanlar siz neden olmayasınız;););):D:D:D
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş