1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Emzirme Sorunlarınıza Çözümler

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Bebeğiniz kim zaman emmek istemez ve bu durum sizi son derece rahatsız eder. Bebeğinizi nasıl besleyeceğinizi düşünerek üzülürsünüz.

  Yeni doğan bebeklerin emmeyi reddedişi rahimde fazla gelişmemiş olması ya da erken doğmuş olmasından kaynaklanmaktadır. Her iki durumda da bebek zayıftır ve dudak kasları sütü emecek kadar gelişmemiştir. Bebek emmedikçe annenin sütü kesilir ve bebek gelişse bile bu sefer de annenin sütü olmaz.

  Bebek sütünüzü emmiyorsa elinizle ya da elektrik ile çalışan süt sağma pompaları ile sütünüzü steril bir kaba boşaltarak kaşık ile ya da ağzı geniş bir biberon ile bebeğinize vermelisiniz. Bebeğin emmeye alışması içinde biberon deliği yavaş yavaş küçültülmelidir.

  Bebekte ilk doğduğu sıra pamukçuk ya da buna benzer ağız içi yara varsa bebek ememeyeceği için anne sütten kısa zamanda kesilecektir. Ağız yarası bu durumda hemen doktor kontrolünde tedavi edilmeli ve anne bu süre zarfında sütünü sağmalıdır. Yine kaşık ile bebeğe bu dönem boyunca da süt verilmelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş