1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Emziren Annelerin İş Hayatı

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bebek sahibi olmuş olanların bir kısmı bir süre sonra çalışmak isteyebilmektedirler. Özellikle gebelikten önce çalışan anne adayları için bu arzuyu hissetmek kaçınılmaz olmaktadır. Çünkü bu anneler için sürekli evde bebek bakmak son derece bunaltıcı olabilmektedir. Her annenin bebek büyütme yöntemi farklıdır. Şöyle düşünülürse bir bebeğin bakımını iyi yapan bir annenin çalışması o kadar da garip karşılanmamalıdır. Bir anne hem bebeğine çok iyi bakıp hem de iş hayatında son derece faydalı işler yapabilir. Yorucu olan bu durum bir süre sonra alışılmış bir durum halini alır.

  Bebek sahibi oldum diye hiçbir anne kariyerinden vazgeçmemelidir. Çalışan anneler bebeklerini emzirmeden biberona geçiş için alıştırmayı erken yaparlarsa bu durum onlar için daha kolay olabilmektedir. Bebeğinizi emzirirken ara ara sütünüzü sağıp biberona alıştırmanız onun biberona kolay alışmasını sağlayacaktır. Bebeğiniz 1,5 aylık olduğu zaman yavaş yavaş biberona alıştırabilirsiniz.

  Her zaman emzirme fırsatı olmayacak olan anneler için bebek için süt sağıp uygun koşulda saklama yöntemlerini öğrenmeniz gerekmektedir. 3- 4 ay boyunca kendiniz emzirseniz sonraki zamanlar için yavaş yavaş biberona alıştırmaya başlayabilirsiniz. Bu dönem bebek için güven duygusu kazanımında oldukça önem arz etmektedir.

  Bebek sahibi olan bir anne için yarı zamanlı ya da haftanın birkaç günü çalışabileceği bir iş tercihinde bulunmak da yerinde bir tercih olacaktır. Aynı zamanda full time çalışıp da bebeğini emziren annelerde bulunmaktadır. Bunun için yaptığınız işin bir bölümünü evinizde tamamlayabilir ya da işinizdeki yoğun bölümden daha az yoğun bir bölüme geçiş gerçekleştirebilirsiniz.

  Bu zaman diliminde eşinizden destek alabileceğiniz gibi aynı zamanda size yardımcı olacak bir bayan tutma tercihinde de bulunabilirsiniz. Gündüz saatlerinde bakıcı ya da bir aile yakınınız bebeğinize bakabilir. İş hayatı, bebek bakımı ve bebek emzirme arasındaki denge iyi kurulmalıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş