1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Emniyet Kemeri Kullanmanın Amacı

Konu, 'Her Telden' kısmında emrah tarafından paylaşıldı.

 1. e

  emrah Yeni Üye

  Emniyet Kemeri Kullanmanın AmacıEmniyet Kemeri Kullanmanın önemiEmniyet kemeri kullanmanın amacıEmniyet kemeri değeri fazla da bilinmeyen bir güvenlik önlemidir.Otomobildeki en önemli güvenlik elemanlarından biridir. Her şeyde olduğu gibi, ancak doğru kullanıldığında en iyi şekilde çalışır. Emniyet kemerinin alt bölümü iki tarafta legen kemiğinin üzerinden ve üstte de omuzun üzerinden geçmelidir. Emniyet kemerinin görevini en iyi şekilde yapabilmesi için bu gereklidir.Bir çarpışma sırasında emniyet kemerinin makarası kilitlenir ve aracın içindekilerin fazla hareket etmesini önler.Birçok sürücü, kısa yolculuklarda emniyet kemerinin hiçbir işe yaramadığını düşünüyor, ancak emniyet kemeri kullanımını en çok gerektiren aslında kısa mesafeler oluyor.Çünkü ölümlü trafik kazalarının yüzde 80 i sürücülerin evlerine 30-35 kilometre uzakta ve saatte 55-60 kilometre hızın altında gerçekleşiyor.Ayrıca kazalardaki ölümlerin yüzde 35 i şehir içinde ve büyük olasılıkla günlük güzergahlar üzerinde meydana geliyor.Emniyet kemeri kullanılmıyorsa 30 kilometre hızla çarpıldığında bile ağır yaralanma riski çok fazla oluyor.Araştırmalar, emniyet kemeri takmamış yaralıların yüzde 70 inin, 50 kilometreden daha düşük bir hızda yol alırken yaralandığını, 50 kilometre hızdaki bir çarpmanın, 4. kattan düşmeyle eşdeğer olduğunu ortaya koydu.
   
 2. a

  açelya Yeni Üye

  Emniyet Kemeri takmanın tek amacı kaza anında camdan fırlamamak
   
 3. M

  Misafir Misafir

  ödevime yardımcı olmadı:p
   
 4. z

  zaza Yeni Üye

  Emniyet Kemeri kullanmak kesinlikle can kurtarır
   
 5. M

  Misafir Misafir

  :mad: çok kötü olmuş yaa biz burda emniyet kemerini kullunmmanın amacından bahsediyoruz......:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
   
 6. M

  Misafir Misafir

  TÜRKİYE'NİN BAŞKENTİ ANKARA'DIR.:cool::eek:
   
 7. m

  misafir Misafir

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş