1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Elmaları Kokluyoruz; “Elma Ağacı” adlı drama

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Serbest Zaman- Fen Matematik:


  Öğrenciler güler yüzle karşılanır. Etkinlik köşelerine yönlendirilerek gözlem yapılır. Bir gün öncesinden çocuklardan sınıfa sadece bir tane elma getirmeleri istenir. Getirilen elmalar önceden hazırlanan sepete koyulur. Sepetten herkesin bir tane kırmızı elma almaları istenir. Elmalarla birlikte minderlere geçilir. Elmalardan sadece bir tane ısırık almaları istenir. Isırılan elmaların dişlerde çiğneme yutkunma hareketleri yapılarak elmanın tadının nasıl olduğu öğrencilerle paylaşılır. Tekrar ısırmak isteyip istemedikleri sorularak 2. seferinde sadece bir kere koklanır. Elmanın kokusunun nasıl olduğu konuşulur.

  Bitirilen elmaların içindeki taneler (tohumlar) çıkarılarak sayılır.


  Drama:


  “Elma Ağacı” adlı drama çocuklarla gerçekleştirilir.


  “Çocuklar elma tohumlarını ellerine alarak drama etkinliği için başka bir alana geçilir. Elma tohumları çocukların önlerine konulur. Şimdi bizler bu elma tohumları için toprağı kazalım (Kazma hareketi yapılır.). Toprağın içine bir çukur açalım. Tohumlarımızı koyalım. Üzerini kapatalım, sulayalım. Bir gün, iki gün, üç gün, çok gün, sabırla bekleyelim. Elma tohumumuz büyüdü, büyüdü, büyüdü. Birçok kırmızı elmaları oldu. Onları toplayalım, sepetimize koyalım. Evimize götürerek ailemize ikram edelim.” (N.Şirin)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş