1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ellerde Özel Bakım Gerektiren Durumlar

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Ellerimizin bakımı her daim bizler için oldukça önem arz eden durumlar arasında yer almaktadır. Ellerinizde esmer lekeler varsa bu durum güneş lekelerinden ya da yaşlılıktan kaynaklanabilir. Bu leke oluşumlarının önüne geçmek ya da oluşumlarının geç meydana gelmesi için alınabilecek önlemler bulunmaktadır. Güneş koruyucu filtreli ürün kullanımları ile harekete geçebilirsiniz. Yaşlılık lekelerinin önüne geçmek amacı ile pigment renk içeren krem kullanımlarını gerçekleştirmeden önce eczanelerden fikir alabilirsiniz.

  Parmaklarınızın nemsiz ya da soğuk ortama maruz kalması ya da parmak hareketlerinizin çok olmaması soğuk kabarcık oluşumuna neden olabilmektedir. Bu durumda egzersiz yapıp kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

  Ellerdeki deri çatlakları da sevilmeyen lekeler arasında yer almaktadır. Çatlayan bölgelere kirlerin yerleşmesi de durumdan rahatsızlık duymanıza sebep olmaktadır. Soğuk havalarda elleriniz yorulup nemsiz kalması ellerde çatlak oluşumuna sebep olabilir. Limon ile ovarak bu çatlaklardaki lekeleri çıkarabilirsiniz. Bol nemlendirici özellik için zeytinyağından faydalanabilirsiniz. Ellerinizin nemlendiğini hissettikten sonra ellerinizi yıkayıp nemlendirici krem kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş