1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Elektrikli Renault Fluence Z.E. Özellikleri

Konu, 'Motorlu Araçlar' kısmında yadesel tarafından paylaşıldı.

 1. y

  yadesel Yeni Üye

  elektrikli renault fluence özellikleri Neler?
  renault fluence özellikleri fiyatları ve fotoğrafları?

  [​IMG]

  Her Müşterinin Beklentilerini Karşılayan Sıfır Salımlı Çevre Dostu Bir Araba. Gerçek Bir Aile Arabası Olan Fluence Z.E. Konsept, Araba Cazibe, Konfor Ve Geniş Alan Olgularının Çevreye Saygıyla Tamamen Uyumlu Olduğunu Kanıtlıyor.Elektrikli Fluence Z.E. Konsept 160 Km'lik Bir Menzile Sahip Ve Üç Farklı Akü Şarj Olanağından Yararlanıyor: 4 İla 8 Saatlik « Standart Şarj», 20 Dakikalık « Hızlı Şarj», Ve Özel « Quickdrop » Akü Değişim Sistemi Sayesinde 3 Dakikalık « Özel Şarj» Sistemleri.Fluence Z.E. Konsept Renault Fluence'ın Gelecekteki Elektrikli Türevinin Habercisi Olup, Yarınların Sıfır Salımlı Uzun Yol Ulaşım Çözümünü Temsil Ediyor.

  Fransa'da anahtar teslimi 21 bin 300 Euro'dan itibaren (batarya hariç, 5 bin Euro'luk vergi teşviki dahil), Avrupa'da (batarya hariç) yürürlükteki KDV'ye göre, vergi teşviki hariç yaklaşık 26 bin Euro anahtar teslimi fiyatla satılacak. Bu satış fiyatına bataryanın kira bedelini içeren bir abonman ücreti de ekleniyor ,Renault Fluence Z.E. için net 79 Euro.
  Renault'dan yapılan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de üretilecek Renault Fluence Z.E., Fransa'da anahtar teslimi 21 bin 300 avrodan, (batarya hariç, 5 bin avroluk vergi teşviki dahil), Avrupa'da (batarya hariç) yürürlükteki KDV'ye göre, vergi teşviki hariç yaklaşık 26 bin avro anahtar teslimi fiyatlasatılacak.

  Türkiye'de ise Elektrikli Arabalar için teşvik öngören elektrikli Arabalardan alınacak özel tüketim vergisine (ÖTV) ilişkin Bakanlar Kurulu Kararından sonra Bursa'da üretilen Elektrikli Renault Fluence 'nin Fiyatı Avrupa'daki satış fiyatı ile hemen hemen aynı olacak.
  Avrupadaki satış fiyatı 21.300 Euro olan Elektrikli Renault Fluence ,100 km'de 2.70 TL. elektrik harcıyor.
  105 beygirlik dizel Fluence'ın fiyatı Türkiye'de 45 bin 800 lira ile 56 bin 300 lira arasında.Neredeyse Bu rakam Elektrikli Renault Fluence 'nin Fiyatıyla dizel fiyatına eşdeğer olduğunu gösteriyor.
  Aylık Abonman sistemi ile 79 Euro civarında bir ücret ödenerek Arabanın bataryası kiralanıyor.Batarya evdeki 220 voltluk prizle 6 saatte şarj ediliyor. Sanayi tipiyle ise bataryası 20 dakikada dolduruluyor. Araç tam şarjla 160 km yol katediyor.
  Bu satış fiyatına bataryanın kira bedelini içeren bir abonman ücreti de eklenecek. Renault Kangoo Express Z.E. için net 72 avro, Renault Fluence Z.E. için net 79 avro aylık kiralama bedeli alınacak.Renault, Kangoo Express Z.E. ve Renault Fluence Z.E.'nin fiyatlarınıaçıklayarak rezervasyonlarını açtı.Renault'nun, Renault Z.E. modellerinin pazara sunulması aşamasında uygulamaya konacak olan şarj altyapılarının geliştirilmesi konusunda daçalışmalar yaptığı anımsatılan açıklamada, geniş halk kitlelerinin kullanımınadönük elektrik motorlu aracın gerçek olması için, Renault-Nissan İttifakı, kamukurumları, enerji şirketleri ve Better Place gibi diğer çözüm ortaklarıyla çok sayıda işbirliği anlaşması imzaladığı, bunların sayısının 63'e ulaştığı belirtildi.
  Fluence Z.E. Konsept Renault'nun Her Müşteriye Beklentilerini Karşılayan Sıfır Salımlı Çevre Dostu Bir Arabamobil Sunma Stratejisi İçinde Yer Alıyor. Gerçek Bir Aile Arabası Olan Fluence Z.E. Konsept, Arabamobilde Cazibe, Konfor Ve Geniş Alan Olgularının Çevreye Saygıyla Tamamen Uyumlu Olduğunu Kanıtlıyor.
  Elektrikli Fluence Z.E. Konsept 160 Km'lik Bir Menzile Sahip Ve Üç Farklı Akü Şarj Olanağından Yararlanıyor: 4 İla 8 Saatlik « Standart Şarj», 20 Dakikalık « Hızlı Şarj», Ve Özel « Quickdrop » Akü Değişim Sistemi Sayesinde 3 Dakikalık « Özel Şarj» Sistemleri.
  Fluence Z.E. Konsept Renault Fluence'ın Gelecekteki Elektrikli Türevinin Habercisi Olup, Yarınların Sıfır Salımlı Uzun Yol Ulaşım Çözümünü Temsil Ediyor.

  Teknik Özellikleri

  Araç tipi:Aile Sedanı
  Uzunluk:4748 mm
  Genişlik:1458 mm
  Motor Gücü:70 kW (95 beygir)
  Tork:226 Nm
  Maksimum hız :135 km/h
  Menzil :160 km
  Yolcu sayısı :5 kişi
  Boş ağırlık :1543 kg
  Bagaj hacmi :300lt
  Aktarma Sistemi :Otomatik
  Batarya Tipi/Batarya Konumu :Lityum-iyon/Arkada
  NEDC Menzil :160 km
  Elektrik motorlu araç: Sıfır salınım Enerji üretiminden yola
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Tam istediğim bir özellik işte ya acaba bu arabanın fiyatı ne kadardan başlıyor....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş