1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Konu, 'Motorlu Araçlar' kısmında sonveda tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sonveda Yeni Üye

  Elektrikli Araç Şarj Noktası, Elektrik şarj istasyonu . elektrikli arabaşarj istasyonları .En yakın elektrikli araç şarj istasyonu adresleri . telefon numaraları . elekrikli araç şarj istasyonu kurulum fiyatları maliyetleri.

  Elektrikle çalışan araba ve Dönemi Başlıyor

  Üç tip şarj istasyonu olacak ve 3 ila 20 dakikalık Dolum süreleri Olacak

  Türkiye'nin elektrikli otoda tasarrufu rakam belli oldu. 20 dakika elektrikli araç 100 km'de sadece 2.5 pound yakıt tahsil edilecektir

  Sadece 2.5 100 km başına yakıt elektrikli araçlar düşük. 15 bin TL fiyat elektrikli araçların içine dönüşüm yapacak. Ancak, aracın yakıt ekonomisi göz önüne alındığında, bu yatırımın 7-8 ay içinde kendisini amorti edecektir.

  40 Bin Şarj İstasyonu Kurulacak ve 240 milyon Euro ya Malolacak
  Ilgili teknik ve yasal düzenlemeleri Kasım 2010'da tamamlanmıştır. İstanbul, Ankara ve İzmir, ilk geri dönüşüm tesisi kurulmuş ve yol araçtır. Uzmanlara göre elektrikli araçların dönüşüm için Otoya, yaklaşık 300 adet değiştirilmelidir. 100 km yol için Ankara Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün düzenlenen törene katılan ilk elektrikli şarj istasyonu kurulması nedeniyle, dizel araçlarda 25-30 kilo, elektrikli araba bir £ 2,5 sürebilir söyledi. Ergün, "Her araç isteyenler elektrikli araç haline gelebilir. Ben bu teknoloji var," iyi haber verdi. Nihat Ergün, elektrikli Renault Fluence'nin de test.


  Tüm Benzinli Araçlar Elektrikli Araç Olabilecek Elektikli araç dönüşüm Maliyeti 3 ila 4 bin Lira Olacak
  YÜKSEK TASARRUF HEDEF

  15-20 bin TL yetkililer tutma maliyeti transfer teknolojisindeki değişiklik pahalı süreci nedeniyle, "bir taksi şoförü bir aylık yakıt ve bakım maliyeti £ 2500. Ancak, elektrikli araçlar, yakıtlı araçlar, normal 10 ile 12 kat daha daha verimli. 7-8 ay araçların maliyeti amorti için, "dedi.Şarj istasyonları için şimdiden ortaya çıkmaya başladı yollarda araçlar oluşturduk. EPDK yetkilileri alınan bilgiye göre, www. elestiriyoruz.comelektrikli araçlar her çıkış evde ve iş yerinde tahsil edilecektir. Ancak, bu ücret 7-8 saat sürebilir. 20 dakikada şarj Seri şarj cihazı, yollar araçlara koymak gerekir.

  Elekrikli Arabalar 100 kilometrede 2.5 Lira Yakacak
  İstanbul Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Noktaları

  İBB Anadolu Yakası Çamlıca Sosyal Tesisleri Şarj Noktası
  İBB Anadolu Yakası Çamlıca Şarj Noktası
  İBB Anadolu Yakası İçerenköy Şarj Noktası
  İBB Anadolu Yakası Bostancı Şarj Noktası
  İBB Anadolu Yakası Kartal Şarj Noktası
  İBB Avrupa Yakası Florya Sosyal Tesisleri Şarj Noktası

  İBB Avrupa Yakası Avcılar Sosyal Tesisleri Şarj Noktası

  İBB Avrupa Yakası Şişli/Maçka Evlendirme Dairesi Şarj Noktası
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Benzinlik var da şarj istasyonu olmicak mı çok güzel bir düşünce...
   
 3. K

  Kayıtsız Üye Misafir

  Çok iyi...elektrikli araca hemen geçmek lzm da şarjını nasıl yapacağız?
  EŞARJ diye bir firma buldum, şarj ünitesi ağı kuracaklarmış, enteresan bir şirket
   
 4. M

  Muhibbi Yeni Üye

  Arabaların kendi içinde de oluyor genelde
   
 5. s

  sadfgjhjgg Misafir

  eşarz çok pahalı. fullcharger diye avukat osman beyin işlettiği bir yer var. inceleyin derim. gayet profesyonel çalışıp uygun fiyatlar çıkarıyorlar.
   
 6. S

  Sinel Yeni Üye

  elektrikli araçlar bakalım ne kadar tutulacak
   
 7. glorious

  glorious Yeni Üye

  Elektrikli araçlar belli birkaç yıl içerisinde iyice yaygınlaşmaya başlayacak ancak petrol şirketleri bundan pek memnun olmayacaktır onun için elektrikli araç üreten firmalar acaba dev petrol firmalarına karşı nasıl bir strateji izleyecek onu merak ediyorum.Elektrikli araç şarj istasyonu aslında çok güzel,çevreye zarar vermeyen,ekolojik düzeni bozmayan bir düşünce.Bir de o elektriğin yine başka enerjilerden elde edildiğini düşünürsen doğanın bize verdiğini yine zararlı maddeler üretmeden farklı şekillerde kullanma imkanı bulabiliriz.Ayrıca sci fi filmlerde gördüğümüz gibi istasyonlar olucak,büyük ihtimalle pompacı diye tabir ettiğimiz meslek de ortadan kalkacak ve kartlı ödeme sistemine geçilecek.Bir de ödemede güvenliği sağlamak için ön ödemeli paysafecard'a geçilirse,herkesin kolayca yararlanacağı bir sisteme dönüşebilir.Ağaoğlu örnek olmak için bir araç aldı ve elektrikli araç konusunu gündeme taşıdı,devletin de konuya el atması lazım.
   
 8. N

  Nursultan Yeni Üye

  elektrikli araçlar sayesinde sanırım bizim evin elektriklerine de iyi bir zam beklemekteyim
   
 9. Murat

  Murat Yönetici

  Ankara'da elektrikli şarj istasyonu nerede? derseniz ben iki yerde gördüm ancak petrolcüler bunun lisansını kimseye kaptırmaz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş