1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Elbiselerden Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Kalemi cebinde taşımak zorunda kalanların, gömlekleri yada ceketleri boya olur, bu da yeni alınan elbiselerin kötü görünmesine yol açar bu durum da tükenmez kalem lekesi nasıl çıkartılır?

  Tükenmez kalemin muhteviyatında ki etken madde aynı olduğundan dolayı, bu lekeyi çıkartmak aynı güç ve aynı zorluktadır. Tükenmez kalem lekesini çıkartmanın en kolay yolu leke ilk bulaştığında yapılan müdahale ile olur şayet leke kurursa o zaman çıkarması zorlaşacaktır.

  Etki eden bölgedeki lekede mürekkep fazla ise ilk olarak yapmamız gereken fazla mürekkebi bir pamuk yada kağıt bir havlu yardımı ile üstte yer alan mürekkep emdirilir.Bir kabın içerisinde sıvı leke çıkartıcı yada çamaşır suyunu sulandırarak lekenin üzerine tampon şeklinde bastırıp çekiniz.

  Leke bulaşan giysiyi yıkama şartlarına uygun olarak yıkanıp kuruttuktan sonra leke geçmemişse bu işlemi ikinci kez tekrarlayınız.Lekenin üzerine leke çıkartıcı yada çamaşır suyu ile tampon yapılırken lekenin altına kağıt havlu yada pamuk koyularak lekenin çıkmasını bekleyiniz. Burada püf nokta lekenin alttaki havluya emmesini bekleyerek tampon uygulama yapılması gerekiyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş