1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

El Örgüsü Bebek Yeleği Yapımı

Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında kiraz tarafından paylaşıldı.

 1. k

  kiraz Yeni Üye

  El Örgüsü Bebek Yeleği Yapımı
  El Örgüsü Bebek Yeleği Anlatımlı
  El Örgüsü Bebek Yeleği Yapılışı


  Sevgili anneler yine sizlere oldukca şirin bebeklerinzi sımsıcak saracak bir yelek modeli daha sunuyoruz el örgüsü bebek yeleği modeli sizlerle..

  El Örgüsü Bebek Yeleğinin Nasıl Yapılacağını Anlatalım
  Yakadan 80 ilmek yeşil iplikle başlayıp 3 sıra haraşo örün Aşağıya doğru örerken baş ve sonlarda yaka kenarı için 6 şar ilmek haraşo örün Sonraki sırada 22 ilmek arttırıp 2 sıra düz, 3 sıra haraşo örün Daha sonra 20 ilmek daha arttırıp beyaz ile 2 sıra düz, yeşil ile 2 sıra haraşo örün.

  10 ilmek daha arttırıp 5 sıra düz örün Düz örerken ponponları oluşturun (Ponponlar için:
  1 ilmeği sağ ve soldan 1 er ilmek arttırın, 3 ilmeği 4 sıra örüp, 5sırada 2 ilmek kesin ve tekrar 1 ilmekle devam edin) 20 ilmek arttırıp (böylece toplam 164 ilmek olacak, bunun 12 ilmeği yaka kenarı için), yeşil ile 2 sıra haraşo, beyaz ile 2 sıra düz örün.

  Sonraki sırada 28 ilmek haraşo örüp 29 ilmeği kol için kesin, 50 ilmek daha örüp (burası arka bölüm oluyor), 29 ilmek kesin ve 28 ilmek haraşo örüp bitirin 164 ilmekle devam edip, yeşil ile 11 cm düz örün ve aralarda ponponlar oluşturun Yeşil ile 3 sıra haraşo, beyazla 2 sıra düz, yeşille 3 sıra haraşo, 2 sıra düz ve 3 sıra haraşo örüp bitirin.

  [​IMG]
   
 2. y

  yeşil Yeni Üye

  Bebekler için örgü yelek kesinlikle şart örgü yelek çok güzel ısıtıyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş