1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ekosistem Örnekleri

Konu, '24 Saat' kısmında Nida tarafından paylaşıldı.

 1. N

  Nida Yeni Üye

  Ekosistem Örnekleri
  Dünyadan Ve Yakın Çevremizden Ekosisteme Örnekler

  ekosisteme örnekler

  Ekosistem belirli bir alanda bulunan canlılar ile bunları saran cansız çevrelerinin karşılıklı ilişkileri ile meydana gelen ve süreklilik arz eden ekolojik sistemlere ekosistem denir.

  Taşın altında yaşayan canlıların oluşturduğu ekosistem olabileceği gibi çöl, orman, göl, akarsu, deniz ekosistemleri de vardır. Büyük ekosistemler içlerinde daha küçük ekosistemleri de barındırırlar. En büyük ekosistem ise Dünya dır.

  1- Ot fare tilki dağ aslanı (üç üyeli bir zincir)
  2- Ot çekirge kurbağa yılan atmaca (dört üyeli bir zincir)
  3- Yonca dana insan (üç üyeli bir zincir)

  yukardaki besin zinciri ekosisteme bir örnektir.

  EKOSİSTEMLERDE BESİN VE ENERJİ İLİŞKİLERİ
  • Ekosistemdeki enerjinin birincil kaynağı güneştir Bitkiler tarafından üretilen enerji önce otoburlara oradan da etoburlara geçer
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Ekosistemi koruyalım başlıklı bir sempozyoma katılmıştım, aslında öğrenci kardeşlerimizi bu tür etkinliklere davet etmek gerekli.
   
 3. M

  Misafir Misafir

  merhabalar. Benim fen dersinden bi proje ödevim var. Konusu ise bir ekosistem maketi nasıl yapabilirim. :confused::confused::confused:
   
 4. M

  Misafir Misafir

  bizimde biyoloji dersinden böyle bir ödevimiz var biz alçıdan yapmayı düşünüyoruz dağlar yapıcaz akarsu yapıcaz çim yerine halısağlarda kullanılan şeylerden koyucaz satılıyomş bunlar oyuncak hayvanlar alıcaz oyun hamrundan mağra yapıçaz bu şekilde düşünüyoruz
   
 5. M

  Misafir Misafir

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş