1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ekmek Yemek Kilo Aldırır mı?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Orko tarafından paylaşıldı.

 1. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Hep sorulur, ekmek yesem kilo alır mıyım? hangi tür ekmeği tüketirsem kilo dengemi sağlarım.. Aslında ekmek her ne kadar kilo aldırıyor gibi görünse de sağlıklı beslenmek ve dengeli kilo vermek açısından ekmeği öğünlerinizden kesinlikle eksik etmemeniz gerekmektedir.
  ekmek çeşitleri.jpg
  Ekmeği gıda aldığınız öğünlerinizden tam anlamı ile çıkarmak size yarar sağlamaz bu nedenle ekmeği öğünden çıkarmamanız gerekir. Ekmek kişide tokluk hissi yaratmakta ve uzun süre acıkma hissinizi ortadan kaldırmaktadır. Özellikle tam tahıllı yiyecekler sizi daha geç acıktırır.. Özellikle yemeğe tam tahıllı bir ekmekten bir parça alıp çiğneyerek başlamanız durumunda beyne tokluk hissinin iletimi daha çabuk gerçekleşmektedir.

  Tam tahıllı ekmeklerin karın çevresindeki yağlanmayı azaltıcı role sahip olduğu bilinir. Midenizi koruyucu özelliğe sahip bu emekler yüksek antioksidan depolarıdır. Özellikle yüksek tansiyon hastalarının dolaşım sağlığı açısından son derece yararlı bir besindir. Stresi engelleyici ve depresyona karşı koruyucu etkisi bulunduğunu belirtmek isterim.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kesinlikle ekmek yemek kilo aldırır, ekmek ile yemek yeme alışkanlığı olanlar yemeği de çok tüketirler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş