1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Eklem Bacaklı Hayvanların İsimleri

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  Bir takım hayvanlar hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz, Eklem bacaklı hayvanların listesini bulacağınız konuda bu hayvanlar hakkında kısa bilgiler bulabileceksiniz.

  Arthropoda veya eklem bacaklı hayvanlar , omurgasızların en büyük şubesi olarak bilinmektedir..

  Bu tür hayvanlar ayrı eşeylidirler. Karada, havada ve suda yaşarlar. İnce derililer vücut yüzeyiyle, sudakiler solungaçla, karadakiler de trakealarla (borular sistemi) solunum yaparlar.

  Yaklaşık 700.000 ile 1.000.000 kadar türü bulunmaktadır.

  Eklem bacaklı hayvanlar şubesinin altı bacaklılar çok bacaklılar kabuklular ve soyu tükenmiş trilobitler alt şubelerinde görülen duyu organı olarak gelişmiş hareketli baş uzantısı olan duyargalar, diğer alt şubesi olan ve akrep, kene ve örümceklerin yer aldığı keliserliler alt şubesinde yoktur.

  Eklem bacaklı hayvanların vücutlarının dışında kitin denilen bir örtü yer almaktadır.Ayrıca Sert ve dayanıklı olan bu örtü vücuda diklik ve desteklik sağlamaya yarar. Eklem bacaklı hayvanların vücutlarındaki halkalar ve deri kıvrımlarının birbirine eklenmesiyle oluşan yapıya dış iskelet denilir.

  Eklem Bacaklı Hayvanlar;

  -Çok ayaklılar
  -Kabuklular
  -Böcekler
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Yaklaşık 700.000 ile 1.000.000 kadar türü bulunmaktadır.

  Epey fazlaymis, bit bit bitmez bu tur :D
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş