1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

edt edp arasındaki fark

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kayıtsız Üye Misafir

  edt edp arasındaki fark nedir?
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Aslında aralarındaki fark irice..

  Parfüm, EDT ve EDP Arasındaki Fark
  Kokular içerindeki asıl koku veren maddenin (ağaç, çiçek, baharat, vs..) yağları ve aroma veren diğer madde bileşimlerinin yoğunluğuna göre üç türe ayrılır.
  Parfüm kelimesi aslında ürün içeriğindeki öz parfüm yağları konsantresinin yani asıl esansın 100 de 80 olduğu ürünü ifade ederki çoğu parfüm firmsında bulunmayıp, olanların ise 15 ml. şeklinde ve çok yüksek fiyata sattıkları türdür.
  Genelde yaygın olarak ürünlerin üzerinde gördüğümüz EDT VE EDP türleri satılır ve kullanılır. Ama parfüm kelimesi dilimize bu şekilde yerleştiği için hepsini yine parfüm olarak adlandırıyoruz.

  Eau de Parfum yani EDP gerçek parfümden sonra içeriğindeki esans miktarının 100 de 20 olduğu koku çeşididir. EDT lere göre daha uzun süre kalıcıdır ve kokuları daha baskındır. Fiyatı Edt lere göre daha yüksektir.
  Eau de Toilette yani EDT ise esans miktarının 100 de 10 olduğu koku çeşididir. Hafif ve spor kokular genelde bu gruptadır. EDP ye göre biraz daha az kalıcığı vardır ve yine EDP ye göre daha uygun fiyatlıdır.
  Erkeklerde kullanılan ASL yani After Shave Lotion ise 100 de 3 ten az esans içerir ve ve traş sonrası losyonun koku verilmiş halidir. Yani ASL ile birlikte yine parfüm kullanmak gerekir.

  Parfümlerimizin kalıcılığını arttırmak için mutlaka tenimize sürmeli (giysi üzerine değil) ve kullandığımız ürünün devam ürünleri olan sprey deodorant ve rollonuyla birlikte kullanmamız gerekir. Hatta bazı ürünlerin parfümlü vücut losyonları ve duş jelleri de vardır, bunlarda kalıcılıkta oldukça etkili olacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş