1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ebru Elver Biyografi-Ebru Elver Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  EBRU ELVER  [​IMG]  Müzisyen bir ailenin kızı olarak İstanbul'da doğdum ve Beyoğlu'nda büyüdüm. Benden büyük iki erkek kardeşim gibi küçük yaşlarda müziğe sarıldım. Liseden sonra geleceğimi müzik üzerine kurmaya karar verdim ve ailemle vedalaşıp evden ayrıldım. Taksim'deki bazı mekanlarda sahne alarak başladığım müzik hayatımda zaman içerisinde birçok müzisyenin beğenisini ve arkadaşlığını kazandım. Bu süreçte tanışma fırsatını yakaladığım tanınmış jazz müzisyeni Genco Arı ve bas gitarist Elcil Gürel'le birlikte amaç edindiğim solo albüm projesi için çalışmaya başladım. 2006 yılı içinde albümle ilgili çalışmalar bitti ve projeyi Ercan Saatçi'ye sunmaya karar verdim.  Bugün sizlerle buluşmamı sağlayan Paranoyak albümü yeni şirketi Rec by Saatchi'nin ilk projesi olarak piyasaya sunuldu.  [​IMG]

  [​IMG]RÖPORTAJI..  Benim Yeteneğim ALLAH VERGİSİ ...
  Benim Yeteneğim ALLAH VERGİSİ ... [​IMG]

  Ebru Elver doğma büyüme İstanbul’lu ve gene doğma büyüme bir müzik tutkunu.. Müzik için ailesine rest çekip çok başarılı olan Paranoyak şarkısına güveniyor.  Hem güzel tam bir müzik kadını….Huzurlarınızda Ebru Elver;

  1980 Istanbul doğumlu olduğunuzu ve Beyoğlu’nda büyüdüğünüzü biliyoruz.. Peki aslen nerelisiniz?

  Babam İstanbulda doğmuş ve büyümüş olup aslen Sivaslıdır. Annem ise Kahramanmaraşlıdır.  Müzikle ilk olarak nasıl tanıştınız ve nasıl devam etti?

  Çocukluğumdan beri babamın müzisyen olmamı tasvip etmemesine rağmen hep müzikle büyüdüm benhep iyi müzikler dikkatimi çekerdi ve ezberlerdim.

  20 li yaşlara geldiğimdebabamı karşıma alıp müzisyen olmaya karar verdiğimi açıkladım.  Nükhet Duru Reyhan Karaca gibi marka olmuş isimlere vokalistlik yaptınız ve Genco Arı gibi isimlerle birlikte çalıştınız. Bir yandan da İTÜ Şan bölümünü kazandınız ama gitmediniz. Yani sizin için alaylı diyebilirmiyiz? Alaylı-Mektepli ayrımı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

  Evet alaylıyım..Bence herşeyden önce Allah`ın vermiş olduğu yetenek ve zeka önemlidir eğitimliden bin kat daha müzisyen. Bence önemli olan ruhtur.  O kadar çok sanatçıyı saydıktan sonra sosyetiqhaber olarak merak ettiğimiz bir şeyi sormak istiyorum. Bir düet yapacak olsanız hangi sanatçı ile birlikte söylerdiniz sizce?

  Ercüment Vural - Rüyalar yada Fatih Erkoç - Bırakma olabilir...

  Hepimiz çocukken gözlerimizi kapatıp kendimizi mutlu hissetmişizdir. Sizde eminim küçükken böyle hayaller kurmuşsunuzdur. Tabi sizi normal insanlardan ayıran bu güzel hayallerinizi gerçekleştirmek olmuştur eminim. İlk sahnenize çıktığınızda siz neler düşündünüz?  Onca emeği ve kendi şarkılarımı insanlarla paylaşmak zaten en büyük hayallerimden ve mutlluluklarımdan biriydi...Bu anlatılmaz bir duygu ve son derece heyecan verici doğrusu.  [​IMG]  Mevcut kariyerinizle ilgili hislerinizi sorduk gelecekle ilgili planlarınız nedir? Kendinizi nerede görüyorsunuz? Ve bu hedeflerinizi gerçekleştirmek için içinizdeki motivasyonu nasıl ayakta tuttuğunuzu anlatabilir misiniz?  Gelecekle ilgili aslında tek bir hedefim varo insanların güzel dileklerini ve beğenisini kazanmaktır.

  Müzik için ne gibi fedakarlıklar yaptığınızı düşünüyorsunuz? Geçmişinize dönüp baktığınızda müzisyen olmasaydınızda da bankacı olsaydınız (ki bizce bir bankacı için fazla çekicisiniz) ne gibi artılara veya eksilere sahip olurdunuz?

  Müzik için evimi bile terk etmiştim..daha ne yapabilirim [​IMG] o yüzden müzik dışında başka bir meslekte başarılı olamazdım heralde.  Paranoyak şarkısı çok gerçekçi ve çağımıza uygun bir şarkı.. Bir müzisyen dostunuzun size yapmış olduğu bir şarkı olduğunu biliyoruz. Acaba bu şarkı sizin karakterinizi tam anlamıyla yansıtıyor mu yoksa abartılı mı kaçıyor? Ne kadar kıskançsınızdır?

  Aslında paranoyaklık benim kişiliğimle oldukça tezat. Herkesin olduğu kadar minik paranoyalar var zaten mecburen hayatımızda  [​IMG]  Ercan Saatçi ‘yi hepimiz biliyoruz. Prodüktörlük geçmişine baktığımızda piyasaya çıkardığı sanatçıları düşünürsek mankenden bozma veya zorlama şarkıcıları pek sevmiyor diyebiliriz. Her zaman müzik kültürü yüksek ve sizin gibi doğuştan müzisyen diyebileceğimiz kişilerle çalışıyor. Sizin bu konudaki yorumunuzu ve Ercan Saatçi ‘yi diğer prodüktörlerden ayıran yönleri nelerdir bunu söyleyebilir misiniz?

  Kendiside müzisyen olduğundan müzisyen ve başarılı insanlara yükselmesi normaldir bence..En azından başarılı insanların projelerine karışıp kendi istediği müziği yaptırmaya çalışmıyor ve saygı duyuyor.. Benim için bu önemli

  Peki Saatchi ile olan 5 yıllık sözleşmeniz var(kaldı 4) bir sonraki albümü ne zaman çıkarmayı planlıyorsunuz?

  Ne zaman hazır olursak..Önümüzdeki yaz olabilir belki...

  Sanatçılar genelde albümlerindeki her şarkılarını severler hayranlarınızın beğenisine göre çekseydiniz hangi şarkıya çekerdiniz?

  Bu konuda karar vermek çok zordolayısıyla ticari bir kaygım yok.. Ulaşması gereken yerlere ulaşacağını düşünüyorum.  İlişkilere geçelim biraz genelde ortaokul ve lise dönemlerinde bize darbe vuran aşklarımız sayesinde ilişkilerimizde hep komplekslerimiz olur. Siz de iddialı ve hoş bir bayan olarak elbette aşklarınızda böyle yıkımlar yaşamışsınızdır ve bazı takıntılar edinmişsinizdir. Mesela örnek vermek gerekirse ilk sevgilim beni terkedip eski sevgilisine geri döndüğü için ilişkilerimde eski sevgili konusunu açarlarsa aşırı derecede gerginleşir ve sinirlenirim. Sizinde bize anlatabileceğiniz hayal kırıklıkları var mı?

  Aslında pek fazla yokne de olduğunda problemli bir ilişki yaşanmasına izin verdim..çünki Hayatta hala yapmam gereken çok fazla şey var...

  Magazinciler olarak sizi yarın öbürgün medya’da sevgiliniz ile görecek miyiz? Diğer bir merakımız ise bize ideal sevgili profili çizebilir misiniz? Ayrıca Bir erkekte sizi en çok etkileyen 3 unsuru sıralayabilir misiniz?

  Tesadüf bir yerde karşılaşırsak belki görebilirsiniz ama kasıtlı olarak sevgilisiyle kamera önüne geçebilecek bi tip değilim...Eğer erkek arkadaşım olursa sempatik ve mutlaka kendine ayırmış olduğu bir hayatı olmalıdır...

  [​IMG]

  Peki bu korsan cdler ve mp3 olayına ne diyorsunuz? Dünyada internetin hızlanması internet starları gibi lehlerine çevirmelimidir yoksa savaşmaya devam etmeli midir? Nasıl savaşmalıdır?

  Bu etkenler tabiki bir albüm satışını çok fazla etkiliyor. Kaliteli müziğe ve sanata saygı duyan insanlar mutlaka arşivlerine beğendikleri albümü zaten alıyorlar bu ücretler şirketlerin yararına olmalıdır tabi.Bunun dışında yıllardır korsanla savaşılıyor ama bu ülkede bununla baş etmek gerçekten zor bence.  Biz ekip arkadaşlarımla kararlaştırdık fiziğinizde ise en çok bacaklarınızı beğendik(allah sahibine bağışlasın) . Siz ise duruşunuzla her yerinizi beğendiğinizi hissettiriyorsunuz. Fakat bizim merak ettiğimiz EN beğendiğiniz fiziksel özelliğiniz?

  Kalbim [​IMG]

  Sizin gibi genç ve kültürlü bir insanla röportaj yapmak gerçekten çok keyifliydi. Okuyanlarında bu röportajı çok kaliteli ve güzel bulacağını düşünüyorum. Son olarak SosyetiQhaber.com okuyucularına söylemek istediğiniz bir şey var mı?

  Öncelikle bana ve müziğime değer veren herkese sonsuz teşekkürler...Ve sizler bana böylesine kendimi ifade edebileceğim sorular hazırladığınız için son derece profesyonelsiniz işinizde. Tebrik ederim ve çok teşekkür ederim  Röportaj: Emre MARAŞLI
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  bir ah mazi söyleyişi var ki onur mete ile birlikte, tadından yenmez
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  ercüment vural'la rüyalar düeti yapan güzel şarkıcı
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş