1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ebeveynler için hayatı kolaylaştıran püf noktaları

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Çocuğunuzun güvenliği ve rahatını düşünen biri iseniz bir ebeveyn olarak bebeğinizin ya da çocuğunuzun güvenliğini sağlayacak birtakım önerilere ihtiyaç duyacaksınız demektir.

  İşte ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran bazı öneriler:
  fft20_mf5217555.Jpeg
  *Uzun bir metreyi çekmece kulplarından geçirerek çekmecelerin açılmasının önüne geçebilirsiniz.
  fft20_mf5217556.Jpeg
  *Prizleri güvenli hale getirmek için üzerine yara bandı yapıştırabilirsiniz.

  *İlaçlarınızı takip etmek için kullandığınız günleri işaretleme yöntemi olarak küçük bir takvim çizerek her ilacı içtiğiniz zaman bu takvime tik işareti atabilirsiniz. Özellikle unutkanlık sorununuz varsa bu yöntem oldukça işinize yarayacaktır.
  fft20_mf5217558.Jpeg
  *Çocuğunuzun su içmeyi alışkanlık haline getirmesi için pet bardaklara ya da sürekli su içtiği bardağa mıknatıs yapıştırarak buzdolabında ulaşabilecekleri yere asabilirsiniz. Böylelikle her buzdolabına uzanışta bardağı alıp su içmelerine rehberlik edebilirsiniz.
  fft20_mf5217560.Jpeg
  *Erkek çocuğunuza tuvalet alışkanlığı kazandırırken etrafa sıçramaları önlemek adına tuvalete hedef yapıştırma işlemi yapabilirsiniz.
  fft20_mf5217561.Jpeg
  *Meyveli yoğurtlara tahta kaşık ya da tahta sap yapıştırıp harika bir dondurma yapabilirsiniz.

  *Oyuncak temizlik işlemini gerçekleştirmek adına bulaşık makinesinden faydalanabilirsiniz.
  fft20_mf5217564.Jpeg
  *Bebeğiniz etrafı çizmeyi seviyorsa ona bulacağınız kocaman bir koli işinize yarayacaktır. İçine girsin ve istediği kadar boyasın. O kutu onun evi olsun.

  *Pratik bir askılıktan faydalanarak çocuğunuzun oyuncak parçalarını ayırarak oynadığı oyuncakların parçalarını kaybetmesine engel olabilirsiniz.

  *Çocuğunuza ayakkabı alacaksanız ayak kalıbını bir kağıda çizerek ayağına olacak bir ayakkabı tercihinde bulunabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş