1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

E-İhale Elektronik İhale , Online İhale Hakkında Bilgiler

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  E-İhale hakkında bilgiler
  E-İhale nasıl yapılır
  Online İhale nasıl yapılır


  E-İhale ,Elektronik İhale , Online İhale

  E-İhale, Elektronik İhale veya Online İhale sistemi B2B (şirketler arası ticaret) alanında kullanılan bir satınalma yöntemidir. Bir Alıcı şirketin ve ona mal veya hizmet satmak isteyen birden çok şirketin olduğu durumlarda kullanılır. Ulaşılmak istenen hedef, satıcı şirketlerin tekliflerinin değerlemesini en optimum şekilde yapmak, ve en uygun teklifi veren tedarikçileri adil ve şeffaf olarak belirlemektir. Mal veya hizmet satmak isteyen satıcı şirketler tekliflerini elektronik ortamda sunarlar ve eğer alıcı uygun görürse, tekliflerini sürekli olarak revize edebilecekleri online bir rekabete girerler.

  Önemli Noktalar

  Alıcı, satıcılar ve E-İhale hizmet sağlaycısı firmalar önceden belirlenen bazı kurallara uygun hareket ettikleri müddetçe problem yaşanmaz. Bu taraflardan herhangi biri kurallara uymaz ise daha sonra problemler yaşanabilir. İyi bir ön hazırlık sürecinin ardından kullanıldığında E-İhale sistemi ile çok ciddi tasarruflar elde edilebilir. Etik, şeffaf ve adaletli olarak kullanılmadığı durumlarda tedarikçi firmalar ile problemler yaşanabilir.
   
 2. N

  Nida Yeni Üye

  E-İhale sayesinde bütün firmalar tüm ihalelerden haberdar olabiliyorlar güzel bir uygulama
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş