1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

E Devlet Plaka ile Araç Sorgulama

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında NSLAN tarafından paylaşıldı.

 1. N

  NSLAN Yeni Üye

  Plakadan araç sorgulama işlemi, e Devlet Araç Borç Sorgulama, e devlet plakadan araç sorgusu

  E Devlet Araç Plaka Sorgulama


  e devlet uygulaması ile internet üzerinden araca ait eski ve yeni araç vergilerini öğrenebilir, varsa borcunuz bunları internet üzerinden kredi kartı ile online ödeyebilirsiniz. Yine plakasını bildiğiniz araca ait ruhsat bilgilerini sorgulayabilirsiniz. Bunların dışında araca ait eski trafik kaza kayıtlarını sorgulayabilir ve sigorta bilgilerine ulaşabilirsiniz

  Araç Sahibinin Ruhsat Bilgilerini Sorgulama

  1- Araç plakası ile ruhsat sahibin adını soyadını, ikametgah adresini vb kişisel özel bilgileri internet ortamında sorgulayamazsınız. Ancak araç rengi, modeli ,trafiğe çıkış tarihi, motor özellikleri gibi ruhsatta yer alan bilgileri öğrenebilirsiniz.

  2- Bunun için PTT şubelerinden 1 TL karşılığında vatandaşlık şifrenizi edinebilirsiniz. Eğer kaybettiyseniz tekrar şifre talebinde buluanabilirsinz ancak ücret oldukça zamlı (100 TL civarı) olacaktır. Dolayısıyla bu şifrenizi kaybetmemeli ve kimseyle paylaşmamalısınız.

  3- Türkiye.gov.tr adresini ziyaret edip , şifre ve tc kimlik bilgilerinizle siteye giriş yapabilirsiniz. Daha sonra araç işlemleri kısmında sorgulama yapabilirsiniz.

  E Devlet Araç Plaka Sorgulama İçin Tıklayınız
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  E Devlet Plaka ile araç sorgulama uygulaması cok güzel bir uygulama bu uygulama sayesinde iki tuşla borç sorgulayabiliyoruz
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş