1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

E- devlet ile IMEI Sorgulama Nasıl Gerçekleştirilir?

Konu, 'Kurumlar' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Telefon dünyasında ihtiyaç duyulan IMEI sorgulama işlemlerini basit bir şekilde gerçekleştirmek istemez misiniz? İşiniz cep telefonu bayiinin ikinci el telefonları alım satım işlerini yapmak ise iş yoğunluğundan dolayı aldığı bir telefonun ne kadar sağlam ve güvenilir olduğunu bilmeniz gerekliliğini asla göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Bunu öğrenmenin tek yöntemi ise IMEI-MSISDN eşleşme sorgulama işlemini yapmaktan geçmektedir. Farklı sitelerde net sonuçlara ulaşmak kimi zaman mümkün olmamaktadır. IMEI-MSISDN eşleşme sorgulama işlemlerinde daha güvenilir bilgiyi ancak e- devlet sitesi aracılığı ile edinebilirsiniz. IMEI-MSISDN eşleşme sorgulama işlemlerini en kısa sürede yaparak alacağınız cep telefonu hakkında net bilgilere sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer mobil cihazlarının da bir nevi seri numarası olan İMEİ sorgulama işlemini gerçekleştirerek daha rahat işlem yap yapabilirsiniz. IMEI-MSISDN eşleşme sorgulama işlemini yapmak için e-devlet sistemine giriş yaparak şifrenizi girip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  .
   
 2. l

  leon_ist Yeni Üye

  Hocam aslında imei sorgulamanın 2 yöntemi bulunmaktadır. İmei sorgulamanın mantığında şu vardır -ki belki bilmeyen vardır diye söylüyorum. Bazı telefonların imei numaraları klonlamakta ve telefon kayıtsız bir şekilde kullanılmakta.

  Buradan İmei sorgulamanızı yazılı ve videolu olarak öğrenebilirsiniz:
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Mart 2015
 3. Murat

  Murat Yönetici

  E-devlet Turkiye.gov.tr üzerinden en güvenli sorgulamayı yapabilirsiniz.
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bu sekilde bi sistem bu tur isleri kolaylastiriyor gercekten sistemsel olarak.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş