1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Düzenli Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Konu, 'Egzersiz Bilgisi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Düzenli spor yapmak öncelikle spor yapan insanın daha rahat ve sağlıklı olmasıyla sosyal yaşamda aktif olmasını sağlıyor. Spor kendini ve yaşamı seven insan için yaşam biçimi olmalı ekstra bir yük iş gibi görülmemeli belirli zaman aralıklarında mutlaka kendinize ve vücudunuza özen göstererek spor yapmalısınız.


  Spor Yapmanın Faydaları Hakkında Kısa Açıklama


  Ayrıca Spor yapmak ruhen ve bedenen insanı dinç kılan bir uğraştır.Spor yapan insanın kendine güveni gelir, duruşu değişir. Sporun hayatımız ve sağlığımız için önemli faydaları vardır.Sporun bütün yaş grupları için faydaları da bulunur. Spor aktiviteleri, kemiklerin güç depolamasına ve orta şiddetli egzersizler sırasında daha fazla baskı yaparak hem daha çok güç depolamasına hem de kemik yoğunluğunun artmasına yardımcı olmaktadır.


  Ayrıcapor yapmak yüksek tansiyon riskini en aza indirir ve ilerlemesini azaltır,ve yüksek tansiyonu olanları tansiyonunu dengede tutmasını sağlar.Kandaki iyi kolesterolu artırır.Kalp rezervini artırır,Kalbin bir atımda vücuda pompaladığı kan miktarını arttırır.
   
  1 kişi bunu beğendi.
 2. T

  Taha Yeni Üye

  Düzenli spor yapmayı başarırsak vücudumuz zinde kalır.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Sporun faydalarini say say bitmez valla. Cok guzel birsey, insanin gözu gönlu aciliyor, nefesi aciliyor, yuzu guluyor. Yasam sevinci geliyor, kafasini dinliyor, ve daha neler neler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş