1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Düşünce Gücüyle Zayıflamaya Hazır Mısınız?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Düşünce gücü ile zayıflayabilirsiniz denildiği zaman hepinizin imkansız dediğini duyar gibiyim. İşte size düşünce gücü ile zayıflamanıza yardımcı olacak emirler:

  *Gözleriniz, saçlarınız, bacaklarınız, yüzünüz, kalçanız, göğüsleriniz… Hangi bölgenizi yargılarsanız o bölgelerde daha çok sorun oluşumu ve yağ bağlama sürecinin başladığına tanık olabileceksiniz. Bu nedenle vücudunuzu asla yargılamamalısınız. Vücudunuzu sevmeli ve yargılamaktan vazgeçmelisiniz.

  *Benlik saygınızın kilonuzu etkileyebileceğini asla unutmayın.

  *Bedeninizi asla başkaları ile kıyaslamamalısınız. Kıyas sizin özgüveninize zarar verip kilo vermenize engel teşkil edebilir.

  *Sokakta kilolu, zayıf, güzel, çirkin, uzun boylu, kısa boylu kimi görürseniz görün asla yargılamayın. Çünkü bu sizin vücudunuzun kötü gelişimine ve etkilenmesine sebep olur. Kısacası başkalarını yargılama süreci sizin kilo alımınıza neden olacak şekilde geri dönüş yapabilir.

  *Kendinizi manken ve modellerle de kıyaslamamalısınız. Önemli olan mankenler gibi olmak değil kendiniz için sağlıklı olmayı başarmaktan geçmektedir.

  *Kilo ile ilgili düşüncelerinizi değiştirmemeniz yeme bozukluğu ve hastalığı sorunları ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir. Hedefiniz sağlıklı olmak olmalıdır.

  *Yediklerinizden dolayı kendinizi suçlarsanız bu durum daha çok kilo alımınıza neden olabilmektedir. Bunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

  *Sağlıklı beslenmenin yanı sıra zaman zaman kaçamaklarda yapabilirsiniz.

  *İç organlarınız düzgün çalışırsa sağlıklı bir cilde sahip olmak sizler için kaçınılmaz olacaktır.

  *Kendinizi sevmeli ve özgüveniniz ile kilo verebileceğinize inanmalısınız.

  *Kilonuzla mücadele etmeyi bilmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş