1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Duşakabin temizliği banyolarında duşakabini olanların yararlandıkları ve zaman zaman uygulamaları gereken bir temizlik yöntemi olarak bilinmektedir. Bu temizliği gerçekleştirebilmek için cif, kireç çözücü, sert bir fırça, fiberli bir temizlik süngeri, fayans temizleyici, armatür temizleyici, cam kazıma aparatı, cam sil, pamuklu temizlik bezi, yumuşak bir bulaşık teli, pamuklu cam temizleme bezine ihtiyacınız vardır.

  Duşakabin temizliğinde ilk olarak kireç ve sabun artıklarının yoğun olduğu bölgelere kireç çözücü sprey sıkılır. Bu işlemi yaptıktan sonra cam kazıma aparatı ve yumuşak bulaşık süngeri ile kirlerin yok olması için çalışmalar gerçekleştirilir. Temizlik işlemlerini gerçekleştirirken seçtiğiniz malzemenin kalitesi duşakabin camına, fayansa ya da zemine hasar gelmeyecek şekilde seçilmelidir.

  Duşakabin kireç çözücü sıkılan yerler bol su ile yıkandıktan sonra fayanslara fayans temizleyiciler püskürtülmelidir. Sert fırçadan da yararlanarak temizlediğimiz fayanslar bol su ile durulanmalıdır.

  Armatür ve duş başlıkları parlatıcılarından ve yumuşak süngerlerden yararlanarak armatür ve duş başlıkları güzelce temizlenir.

  Son olarak pamuklu bir bez ile içten dışa su damlaları yumuşak hareketlerle silinmelidir. Su damlası lekelerinin kalmaması için emek harcanmalıdır.

  Armatür ve başlıklar, zeminde kurulanarak temizlik tamamlanmalıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş