1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Durali Yılmaz Biyografi-Durali Yılmaz kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  1948'de Denizli - Acıpayam'ın Köke Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini burada yaptıktan sonra orta ve lise öğrenimini Burdur'da TV-2'de 5-12 Ekim 1987'de gösterildi.  ESERLERi:  DANSEDEBİLMEK  Durali Yılmaz'ın muhtelif hikâyelerinden oluşan bu eser umutlarımızla biz varız. Bu hikâyelerden aynı zamanda 1968'den bu yana edebiyatımızı etkileyen akımları da genel çizgileriyle görmek mümkündür.  YESEVİ IRMAKLARI  Bu eser Fırat ve Sakarya... bütün ırmaklar Ahmet Yesevî'den bir katre abıhayat içmiş: Ve "Yesevî Irmakları" ölümsüz Türk destanlarından 20. yüzyıla düşen bir mısra...  ROMAN SANATI VE TOPLUM  Roman yarınımızı da aydınlatmaktadır.  KIYAM  1240 yılına gelindiğinde geçmişin aydınlatılmasından daha çok geleceğe düşen bir ışık bulacaksınız.   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  en bilindik kitapları ayasofya dile geldi ve fetva yokuşu olan bir yazar.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  1948'de denizli acıpayam'ın köke köyü'nde doğdu.yeni türk edebiyatı sahasında doktora yaptı.1988'de istanbul üniversitesi iletişim fakültesi'nde doçent olarak göreve başlayan durail yılmaz burada tanıtım ve halkla ilişkiler bölüm başkanlığı yaptı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş