1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dünya'nın en vahşi köpek balığı

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Bugünkü yazımda sizlere denizlerin yenilmez kralı olan büyük beyaz köpekbalığı'ndan bahsedeceğim. Gördüğünüz zaman tüylerinizin diken diken olmasına sebep olan bu köpek balığı insanların korkulu rüyasıdır. Denizin altında da olsa dalgaların arasında da olsa bu köpek balığı birçok kişi tarafından tam bir öldürme makinesi adı ile anılmaktadır.

  Son derece yırtıcı olan büyük beyaz köpek balığı denizler aleminin en ağır hayvanıdır. 6,5 metre boyundaki bu köpek balığı 18.000 Newton kuvvetinde ısırma kuvvetine sahiptir. En güçlü ısıran bu hayvan bir aslanın ısırma kuvvetinden 10 kat daha fazla ısırma gücüne sahiptir.

  Beyaz karnı ve koyu renk sırtı vardır. Derisindeki renk değişimi ile avlarının kendisini görmesine adeta engel olmaktadır. Hızlı hareket yeteneği avının kaçmasına engel oluşturur. Avını köşeye sıkıştırır; önce alt çene sonra üst çene hareketi ile ısırır. Kafasını ileri geri sallayarak büyük et parçaları koparır. Her şeyi ısırarak parçalara bölebilir.
  1024px-White_shark.jpg
  Ne kadar vahşi olursa olsun bu hayvanlar dünyanın besin zincirinin dengesini sağlamaktadırlar.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Asalete bakin sayin seyirciler. Denizin krali diyebiliriz köpek baliklari icin, tehlikeli varliklar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş