1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dünyanın En Büyük Balığı Hangisidir?

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  [​IMG]


  Bilim adamları tarafından yapılmış araştırmalar sonucunda Dünya'nın en büyük balığı Balina köpek balığı'dır. Şimdiye kadar yapılmış arştırmalara göre elde edilen veriler gereği en büyük Balina Köpek Balığı'nın boyu 13, 7 metredir ve 35 ton ağırlığındadır. Bu balık adı gereği her ne kadar zararlı olarak tahmin edilse de oldukça zararsızdır.

  Planktonlar ve küçük balıklarla beslenen bu köpek balığı son derece tembel bir hayvandır; genel olarak tropikal bölgelerde görülmektedir. İnsanlara saldırma gibi bir özelliği olmamasına rağmen deniz kazaları sebebi ile bazı insanların ölümüne sebebiyet veren bir balık türüdür. Burunları oldukça sert olduğu için gemi ya da teknelere çarptıkları zaman deniz kazalarına sebep olabilmektedirler. Yumurtlayarak doğuran bu köpek balıkları bir seferde 300 yavru doğurabilmektedirler. Bu hayvanların en ilginç özellikleri yavrularının gelişimini rahimlerinde durdurabilmektedirler ve bunu yıllar boyu durdurma özellikleri bulunmaktadır. Beslenmeleri düzene girdiği zaman yavrularının gelişimlerini devam ettirmeye başlayabilmektedirler.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Buna benzer okyanusun derinliklerinde daha neler yaşıyordur neler..
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Inanilmaz, kocaman gercekten, cok buyuk.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş