1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dünya’nın Çözülemeyen Fenomenleri

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Şimdiye kadar bilim adına araştırma yapılıp kanıtlanamayan bazı gerçekler vardır. Bunlar hakkında sizlere vereceğim bilgileri okuyunca şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğinize eminim.

  Zihin ve beden arasındaki bağlantı uzun yıllardır keşfedilememiştir. Zihin neye inanırsa beden onu gerçekleştirmektedir. Bu durum asla kanıtlanamamıştır. Yapılan araştırmalar kimi zaman hastalıkların tedavi edilmesinde yalancı ilaç kullanılsa da ( yani o hastalığı tedavi etmese bile hastaya iyileşeceği söylenen ilaçlar) hastaya beklenmeyen bir mucize ile iyileşme görülmektedir.


  Hala gizemini koruyan bir diğer gerçek ise hayaletlerin varlığıdır. Hayaletlerin var olduğunu söyleyenler varsa da henüz somut bir kanıt bulunamamıştır.


  De Ja Vu da gizemini koruyan olaylar arasında yer almaktadır. Deja vu yaşadığınız bir olayı önceden yaşadığınız hissine kapıldığınız anlamı taşımaktadır. Şöyle bir düşündüğünüz de böyle anlar yaşadığınız olduğunu fark edebilirsiniz; fakat bu konu hala çözülemeyen ve gizemini koruyan bir konu olarak hayatımızda yer almaktadır.


  Ölümden sonra hayatın varlığına inananlar bulunmaktadır. Özellikle ölümün kıyısına gelip de ölümden dönen kişilerin huzur dolu ışıklar, aydınlık tüneller gibi şeyleri gördüklerini iddia etseler de doktorlar bu durumu hormonal bir değişim olarak yorumlamaktadır.


  Ufolarda somut gerçekliği kanıtlanmayan varlıklar olarak hayatımızda yer almaktadır. Kimileri bu cisimleri gördüklerini söyleseler de bu cisimler somut olarak kanıtlanamamaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş