1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dünya Günü 22 Nisan Google Logosu

Konu, '24 Saat' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Dünya Günü 22 Nisan Google Logosu
  22 Nisan Dünya Günü google doodle

  [​IMG]
  Google dünya günü logosu 22 Nisan


  ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmıştır.


  John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks yani gece ve gündüzün eşit olduğu 21 Mart'ı önermiştir. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson’un desteği ile ve Denis Hayes'in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçmiştir.


  Kutlamalar, 1990 yılında uluslararası düzeye taşınmış ve 141 ülkede kutlanmıştır. Günümüzde ise 175'den fazla ülkede kutlanmaktadır.

  Google ise bu anlamlı günü modernist resmin tanıtılmasında Öncü Olan Grace Cossington Smith'in 120. doğumgünüyle birleştirmiş ve sanatçının bir çalışmasını logosuna taşımıştır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  2013 logosu daha estetik olmuş :)
   
 3. T

  Taha Yeni Üye

  Dünya günü ile ilgili googlenin yapmış olduğu logo gerçekten çok güzel bir yandan da baharı anımsatıyor insana
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş