1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dünya gıda günü ile ilgili yazılar?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında TAHAM tarafından paylaşıldı.

 1. T

  TAHAM Yeni Üye

  Dünya Gıda Günü hakkında Bilgi
  Dünya Gıda Günü Ne Zaman
  Dünya Gıda Günü Niçin Kutlanır

  İnsanların; sağlıklı ve düzenli olarak yaşamalarını sürdürebilmeleri için, yeterince ve verimli olarak besin almalarına Dengeli Beslenme denir. Dengeli beslenme ile insanlar hastalıklara karşı korunmuş olur.

  Gelişmemiz, hareket etmemiz ve yaralarımızı onarmamız ve sağlıklı olabilmemiz için gerekli olan maddeleri besinlerden alırız. Besinler, vücudumuza sağladıkları yaralar bakımında çok çeşitlidir.

  Dünyada üretilen gıda maddeleri artan nüfusa yeterli olmamaktadır. Besin maddeleri üretiminin az olduğu yoksul ülkelerde açlık ve yetersiz beslenme sorunu vardır. Açlık, yetersiz beslenme, bedenin gerekli ölçü ve türde besin alamamasıdır. Açlık ve yetersiz beslenme konusu tüm ulusların ortak sorunudur. Bu soruna dikkati çekmek, çözüm yolları bulmak amacı ile her yıl Birleşmiş Milletlere üye tüm ülkelerde toplantılar düzenlenir. Toplantılardaki araştırma ve inceleme sonuçları dünya kamuoyuna duyurulur.

  Gıda konusundaki en önemli nokta israfı önlemektir. Örneğin üç büyük kentimizde her gün çöp kutularına atılan ekmek, yılda 4.000 ton civarındadır. Sadece bu bile gıda israfının büyüklüğünü göstermektedir. Bunu önüne geçmek hepimizin elindedir.

  Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü 16 Ekim
   
 2. M

  Misafir Misafir

  çok işime yaradı sağlun :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş