1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dudak Yapısına En Uygun Rujlar

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Bayanların dikkatleri üzerlerine çekmek amacı ile tercih ettikleri makyaj malzemeleri arasında yer alan rujlar dudak tipine göre çeşit çeşittir.

  Düşük dudaklarınız varsa dudaklarınızın kenarlarına fondöten ya da kapatıcı uygulamalısınız. Ardından dudaklarınıza toz pudra sürmelisiniz. Dudak kalemini kontür çizgisi üzerine sürerek köşe kısımlara gelince çizgiyi yukarı çekmelisiniz. Dudaklarınızı büyük göstermek için açık ya da pastel renk tercihinde bulunabilirsiniz. Koyu ve mat renklerden yararlanarak dudaklarınızı daha küçük gösterebilirsiniz.

  İnce dudaklı iseniz dudaklarınızı toz pudra ile pudralamalı ardından açık tonlardaki ruj rengi seçimlerinde bulunmalısınız.

  Normal dudaklarınız varsa öncelikle dudaklarınıza bir miktar fondöten sürmeli; doğal kontür çizgisi üzerine dudak çizgisini belirlemeli ve istediğiniz renk tercihi ile uygulama gerçekleştirmelisiniz.

  Kalın dudaklarınız varsa önce dudaklarınıza bir miktar fondöten sürmeli, doğal kontürden yararlanarak dudak çizgisinin sınırlarını çizgisini açık renk ile uygulama yaparak dudakların orta kısmına da koyu renk ruj uygulamalısınız. Çok parlak ya da açık renkleri fazla kullanmamalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş