1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dudak Kanseri Ve Tedavisi

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Gün Işığı tarafından paylaşıldı.

 1. Gün Işığı

  Gün Işığı Moderatör

  Yaz aylarında dudaklarımız istemesek de güneş ışınlarına maruz kalabilmektedir. Güneş ışınları, alkol ve sigara dudak kanserine zemin hazırlayan faktörlerin başında gelmektedir. Bu sebepten dolayı bu faktörlerden uzak durmayı bilmelisiniz. Aylarca iyileşmeyen dudak yaraları, dudaklarda kabuklanma ve soyulma gibi etmenler dudak kanseri oluşumunun belirtileri arasında yer almaktadır.

  Dudak kanserine yakalananların beş yıl içinde yaşama şansı % 90'dır. Bu kanserde erken teşhis konulması kanseri yenebilmenin birinci koşulları arasında yer almaktadır. Kanserin fark edilememesi ve vücudun farklı bölgelerinde yayılım göstermesi kanserin daha hızlı yayılmasına sebep olabilmektedir.Erken yaralarda cerrahi ve radyoterapi etkin tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Geniş yaralar varsa radyoterapinin etkisi o kadar da etki göstermemektedir. Yaraların birçoğunda cerrahi yöntemlerden yararlanılmaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Doğal etkileri hiç umursamıyorum, güneş ne kadar dudaklara etki edebilir sigaranın yanında..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş