1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Drift Nedir?

Konu, 'DEFG Sözlük' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  İlk olarak 90'lı yıllarda keşfedilmiş olan dağlık ve virajlı yollardan hızla inmeye çalışan kişiler tarafından yararlanılan drift aracın virajı dönme esnasında oluşan merkezkaç kuvvetine direnemeyip arka kısmının kopması prensibine dayalı bir olay olarak bilinmektedir. Türkçeye yanlama olarak geçmiştir. Motorsporları açısından istenmeyen bir durum olup gösteri amaçlı olarak kullanılmaktadır.

  Drift yapabilmek amacı ile bir aracın sahip olması gereken özellikler bulunmaktadır. Güçlü bir öotora sahip olmak drift yapabilmede olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Ayrıca aracın jantlarınında 17" ebatında ve ince yanak lastik kullanımının gerçekleştirildiği bir araç özelliğine sahip olması gerekmektedir.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Drift bildiğiniz delilik gibi bir şey olsa gerek ne gereği var kendinizi riske atmaya oradan oraya atlamaya dönmeye bre kardeşim.
   
 3. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Genç olanlara gelinde anlatın bunu. İnanın kanı deli gibi akan kardeşimden biliyorum uyarının beş para etmediğini....
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Gerçekten bile bile kendilerini ve çevresindekileri ateşe atıyorlar,Allah etmesin arkasında bırakacaklara da acımıyorlar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş