1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dr. Nursu

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Dr. Nursu MARMARA 12.03.1944 yılında İzmir'de doğmuştur. İstanbullu eski bir ailenin dört çocuğundan en büyüğüdür. Çocukluğu Bakırköy de ailesi ile birlikte geçmiştir. Liseyi İstanbul Kız Lisesi'nde tamamlamıştır.

  İstanbul Üniversitesi'nde psikoloji bölümünden mezun olmuş daha sonra da konusunu yani psikolojiyi Türkiye için yeni bir bilim dalı olan grafoloji ile desteklemiştir. Yüksek Lisans aaai ve Doktorası bu konu üzerinedir. Türkiyede Grafoloji dalında bilimsel yeterliliği olan ilk ve tek kişidir. Doktora aaainde anlattığı "Kişinin Yazısının Kendisine Ait Olup Olmadığı" konusu bilimselliğin dışında Türkiye için keşfedilmemiş bir konudur. Bu konuda yaptığı çalışmalarını klinik psikolog tecrübesiyle pekiştirmekte ve karşılaştırmaktadır.

  Çeşitli yazı incelemelerine ve kitap çalışmalarına devam etmektedir.

  Kendisi hala T.C. Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde klinik psikolog olarak 30 yılı aşkın bir süredir görev yapmaktadır. Bunun dışında mahkemelerde bilir kişilik ve yazı analizlerine de devam etmektedir.
   
 2. Yasenya

  Yasenya Yeni Üye

  Paylaşım için teşekkürler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş