1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dört Boyutlu Ultrason Nedir? Dört Boyutlu Ultrason Neye Yarar?

Konu, 'Gebelik' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Üç boyutlu ultrasonun görüntüsü eşzamanlı olarak televizyon görüntüsü gibi elde edildiği taktirde dört boyutlu ultrason denilir.

  4D ultrason cihazları iki boyutlu ve üç boyutlu cihazlara göre bazı avantajlara sahip cihazlar olarak bilinmektedir. Dört boyutlu ultrason cihazlar sayesinde bebeğin cinsiyetini daha çabuk öğrenebilirsiniz. Mongolizm, yarık damak, beyin ve omurilik ile ilgili rahatsızlıklar dört boyutlu ultrasonda daha çabuk belli olabilmektedir.

  Bebeğin el ve ayak parmakları dört boyutlu ultrasonda daha net belli olmaktadır. İkiz ve üçüz bebeklerde dört boyutlu ultrasonda daha çabuk belli olmaktadır.

  Dört boyutlu ultrason ise görüntü alınacak kısımda amniyon sıvısının yeterli olmasını gerektirmektedir. Bunun içinde doktorun verdiği zamanda dört boyutlu ultrason için gitmeniz gerekmektedir. Dört boyutlu ultrasonda bebeğinizin hareketleri cd ye aktarılabilmektedir ve renkli fotoğraf çekimleri sizlere verilebilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş