1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dokunmatik Ekranlı Telefon Kullanımı

Konu, 'Cep Dünyası' kısmında Mavi tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mavi Sağlık Ekibi

  Dokunmaktik telefon kullanımı artıyor, Herkes dokunmatik ekran kullanacak, Dokunmatik ekranlu telefonlar,


  Yapılan araştırmaya göre 5 yıl içerisinde nerdeyse tüm akıllı telefonlar dokunmatik ekranlı olacak..
  Mobil ve Dokunmatik Ekranlar araştırmasına göre önümüzdeki 5 yıl içinde dokunmatik ekran özelliği en az Wi-Fi kadar önemli hale gelecek ve 2016 yılında akıllı telefonların yüzde 97 si dokunmatik ekrana olacak.
  [​IMG]
  Araştırma şirketi ABI Research'ün Mobil ve Dokunmatik Ekranlar araştırmasına göre, akıllı telefonlarda dokunmatik ekran kontrolü en az bağlantı özellikleri kadar önemli.

  Rakamlar 2006 yılında toplam pazar payı sadece yüzde 7 olan dokunmatik ekranlı akıllı telefonların, 2010 yılında yüzde 325 artışla yüzde 75 e çıktığını gösteriyor.

  Araştırmanın sonuç raporunda ekran ve dokunmatik teknolojilerin gelişiminin akıllı telefon pazarındaki hızlı büyümeyi tetiklediği belirtiliyor. Başlangıçta kullanılan rezistif ekranlar yerini ilk olarak Apple iPhone ile yayılmaya başlayan kapasitif teknolojiye bırakmış durumda.

  ABI Research Mobil Araçlar Başkan Yardımcısı Kevin Burden konuyla ilgili olarak İki sensör yerine tek bir sensör katmanı kullanan ve yüzde 30 maliyet tasarrufu sağlayan düşük maliyetli dokunmatik kontrolörler daha düşük özellikli telefonlar için pazar oluşturuyor. Ekran ve dokunmatik teknolojilerinde en parçalı araç kategorisi olan eReader lar artık sadece parmakla dokunma özelliğini sağlamakla kalmayan, bu segmentin ekranlarını standartlaştıran cazip bir maliyet de oluşturan seçenekler sunuyor diyor.


  ntvmsnbc
   
 2. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Dokunmatik ekran telefon kullanımı daha rahat dolayısıylada herkezce tercih ediliyor
   
 3. N

  Nida Yeni Üye

  Dokunmatik ekranlı telefonlara da ben hiç alışamadım doğrusu
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Ben coktan alistim dokunmatik telefona, zaten artik telefonlarin hepsi dokunmatik nerdeyse ve herkes dokunmatik telefon kullaniyor :p
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş