1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Doğuş Biyografi-Doğuş Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]

  4 yaşına kadar Almanya’da yaşadı. 4 yaşında Türkiye’ye geldi. Aile içi sorunlarından dolayı evden kaçtı ve çocuk yaşta sokakta yaşamaya yeniden doğmak için adını DOĞUŞ olarak değiştirdi. Çalmadığı plak şirketinin kapısı kalmadı.  En sonunda “ babam” dediği İskender ULUS prodüktörlüğünde Ulus Müzik etiketiyle 1997 yılında kendi söz müziklerini; kendi adını taşıyan “DOĞUŞ” adlı albümle müzikseverlere sundu. Ve beklenen patlama çok geçmeden gerçekleşti. Kısa sürede milyonlara vuran bir satışla hayalleri gerçek oldu. O artık Türkiye’nin yıldızı parlak yeni starıydı. İlk albümü olmasına rağmen “Gamsız” “Ben Sensiz Ne Yaparım” gibi liste başı şarkılarla müzik dünyasına merhaba dedi.  1998 yılında “Yalancı” “Bunun Adına Yürek Derler” gibi hit parçaları içeren kariyerinin ikinci albümü “DOĞUŞ VE ŞARKILARI” ile rekor bir tirajla Türk Pop müziğinin zirvesindeki yerini sağlamıştır.

  1999 YILINDA Almanya’da yapılan kariyerinin üçüncü albümü “HADİ HIZLANDIR” ile Türkiye’yi kasıp kavurmaya devam etti. “ Gülüm” “ Ayrılmalıyız” gibi liste başı şarkılarla zirvede ikamet etmeye başladı.  2000 yılında yapılan kariyerinin dördüncü albümü “ SEVDİM” gibi şarkılarla liste başı oldu.

  2002 Temmuz ayında kariyerinin beşinci albümü “ DENGE” ile müzik dünyasındaki dengeleri kökten değiştirecek bir albümle geri döndü.”40 Yılda Bir” “İşte Buna Aşk Derler” adlı barçalarla liste başı oldu.  İki yıl aradan sonra 2004 Haziran ayında kariyerinin altıncı albümü “6. His” ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Albümde “Babuda” adlı parça dışında 11 parçanın söz müziği DOĞUŞ’a ait. 2004 yılının en iyi yayımlarından biri olan “6. His” için DOĞUŞ “ Onlar şarkı değil onlar duygu…” diyor.  Ve Yıl 2005  DOĞUŞ YENİDEN DOĞDU  Doğuş bir yıl içinde hayatında büyük değişikliklere imza attı. Yıllardır bir aile olduğu Ulus Müzik’ten ayrıldı ve kendi kanatlarıyla uçmaya başladı.  Doğuş yeni firması olan “ Promise Production” ile anlaştı. Bu anlaşmanın ilk meyvesi ise kariyerinin 7.albümü “ TAM DOĞUŞ” oldu. Sevenleriyle ilk olarak Grek ezgilerini içeren “Gam-Sızlar” ile buluştu. Albümünde yer alan “ Adımı Çok Anacaksın” “Hayat” ve sadece bağlama çalınarak seslendirdiği “Ne Çıkar” sevenleri tarafından anketlerde ilgi gören parçalardan.  Doğuş için yenilikler bitmedi…

  YıL 2006 ve Doğuş yepyeni albümü Bozuk iLe bizlerle..  En Sevdiği Aktör Yabancı : AL PACINO – ROBERT DE NIRO

  En Sevdiği Aktirist yabancı : Nicole Kidman – Jennifer Lopez

  En Sevdiği Aktör Yerli : Tarık Akan – Emre KINAY

  En Sevdiği Aktirist Yerli: Türkan ŞORAY – Sanem ÇELİK

  Tuttuğu Takım: Fenerbahçe

  Burcu: Yengeç

  Favori Yabancı Filmleri: Matrix – Green Mile

  Favori Yerli Filmleri: Herşey Güzel Olacak - ***** Bizans

  En Sevdiği Renk: Kırmızı

  En Sevdiği Yemek: Taze Fasülye

  En Sevdiği Aksesuarlar: Özel Kolyeler – Özel Saatler

  Hobileri: Arabamla Hız Yapmak – Film İzlemek – Body Building

  Fobileri: Kötü Olan Herşey – Yükseklik Korkusu – Yılan

  En Sevdiği İçecek: Su – Gazoz

  Sevdikleri: Dürüstlük – Sadık Olmak – Sevenlerinin Mektuplarını Okumak – Telefonla Konuşmak

  Sevmedikleri: Yalan  Basında Doğuş..  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  saksı fotoğrafı için survivor'dan elenirken özür diledi, tamam..bir daha ki özrünü de, adada aklına estiği her an "yaşamak için survivor" diye gereksiz gereksiz bağırıp kulaklarımızın içine ettiği için dilesin.. en kısa zamanda.. saksı için özür gerekli mi bilmem de, bu daha gerekli gibi.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  survivor'da gördüğüm üzere kendinden beklemeyecek şekilde efendi ve iyi bir insan izlenimi yaratmış şarkıcı. sanki ''bunlar babandan oğula nesil heralde'' sözlerini kendisi söylememişcesine efendi duruyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş