1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Doğumdan Hemen Sonra Süt Gelmezse Ne Yapmalısınız?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Doğumdan hemen sonra normal koşullarda annenin sütü gelir; ama kimi zaman sezeryan ile doğum yapanlarda süt 3- 5 gün ya da iki haftaya kadar geç gelebilmektedir.

  Süt gelmedi diye üzülmek yerine anne adayı sanki sütü geliyormuş gibi bebeğini emzirmeli; gıda ihtiyacınız bebeğin küçük delikli bir emzik bulunan mama biberonu ile karşılamalıdır. Süt olmasa dahi emzirmek çok önemlidir. Süt hormonları memedeki süt torbacıklarına sütün gelişini hızlandırır. Hormon salgılayan bezler meme uçlarındaki sinirlere bağlı olduğundan bu sinirler tarafından uyarılmaya ihtiyaçları vardır. Bu uyarıda ilgili noktalara ancak bebeğin anneyi emmesi ile ulaşabilmektedir. Dolayısı ile bebeğin anneyi emmesi ile sütün gelişi hızlanmakla beraber bebek anneyi emmeye alışacaktır.

  Doğumun ardından emzirme anne adayını en çok rahatlatan durumlar arasında yer almaktadır. Bebek anneyi emdikçe nasıl fiziksel- ruhsal olarak rahat bir uykuya dalabiliyorsa annede bir o kadar rahatlayabilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş