1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Doğum Çatlakları İçin Öneriler

Konu, 'Gebelik' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

  1. Y

    Yalnız Kalpler Misafir

    Hamilelik döneminde vücudunuzda kilo alımından dolayı birtakım çatlamalar oluşmaktadır. Bu çatlakların önüne geçmek için birtakım bitkisel yağ kullanımlarında bulunabilirsiniz. Doğum öncesinde çatlak oluşumunu önlemek için badem yağı, kayısı yağı, çörekotu yağı, kantoran yağı, kakao yağı, zeytinyağı gibi yağlardan yararlanabilirsiniz. Bu yağların hepsinden belirli ölçülerde karıştırarak karın bölgenize uygulayabilirsiniz. Bu yağ kullanımlarını yemeklerden sonra gerçekleştirmeniz uygun görülmektedir.

    Doğum sonrasında ise çatlak oluşumlarının önüne geçmek için yaklaşık 1 yıl bitkisel yağlardan yararlanabilirsiniz. Keten tohumu yağı, kakao yağı ve gliserin yağını belirli ölçülerle karıştırıp uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra badem yağı, zeytin yağı ve çörek otu yağlarını karıştırıp uygulamada bulunmanız gerekmektedir. Kantaron, kayısı ve melisa yağı da karıştırılıp uygulandığı sürece vücudunuzdaki çatlakları önleyebilmektedir.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş