1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Doğru bildiklerimize dikkat

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Bilim dünyasından öyle araştırmalar geliyor ki doğru bildiğimiz gerçekler hoop yanlış oluveriyor...
  Kafalarımız karıştıkça karışıyor..
  C ve E vitaminleri ile beta karoteni en güçlü antioksidan bilirdiniz değil mi? Harvard Üniversitesi uzmanlarının son araştırmasına göre öyle değil işte. Hem de tam tersi... Harvard'a göre kanseri önlemeye yaradığı bilinen bu vitaminler tam tersine kanser hücrelerinin yayılmasını tetikliyormuş.
  KANSER HÜCRELERİNİ BESLİYORMUŞ!
  Vatan'ın haberine göre dünyanın en saygın sağlık dergilerinden nature'de yayınlanan makalede bu vitaminlerin kanser hücrelerini oluşturan erbb2 geniyle aynı rolü üstlendiği ve kanser hücreleri için besin rolü üstlenerek hastalığın oluşumunu hızlandırdığı savunuldu...
  HAP OLARAK ALINCA RİSK VAR

  Ancak uzmanlar bu vitaminlerin meyve ve sebzeler gibi doğal yollardan alımında ciddi bir risk oluşmadığını vitamin haplarıyla alındığı zaman tehlike oluşturduğuna dikkat çekti...
  1990 YILINDAN BU YANA BİLİNİYORMUŞ

  Harvard Üniversitesi'nden Joan Brugge'nin başkanlığını yaptığı araştırmanın sonuçlarının yayınlandığı makalede bu yöndeki çalışmaların 1990'larda başladığı belirtildi. Buna göre deneylerde ilk olarak sigara içen insanlara beta karoten hapları verildi. Ancak bunun kanser oranını artırdığı görüldü.
  Daha sonra C ve E vitaminlerinde de benzer etkiler tespit edildi. Makalede ayrıca iki yıl önce Glasgow Üniversitesi tarafından yapılan ve C vitamini ile yağ hücrelerinin birleşmesinin kanseri hızlandırdığı yolundaki araştırma da hatırlatıldı.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Meyve ve sebze tercih edilir hap yerine...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş