1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Doğru Ayakkabı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında hayallerim tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayallerim Yeni Üye

  Ayakkabı seçimleriniz özellikle ayak sağlığınız açısından dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılar arasında yer almaktadır. Kemik yapınıza ve ayak ölçünüze uygun olarak yapacağınız tercihlerle en sağlıklı ayakkabıyı seçmiş olursunuz.

  Ayakkabı almaya çıkmadan önce öncelikle ayak yapınız ile ilgili ölçüyü almanız doğru olacaktır. Her iki ayağınızın kalınlığı ve kemik yapısı farklılık arz edebileceği için bu duruma dikkat ederek tercih yapmaya özen göstermelisiniz.

  Ayakkabı alırken ayağınızın gün içinde her zaman şişme ihtimalini göz önüne alarak gün sonunda alışveriş yapma tercihinde bulunmanız önerilmektedir.

  Ayakkabıların kesimleri ve kalıpları modellerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle ayakkabıyı giydikten sonra mağaza içinde yürüyüş yapmanız yapacağınız en doğru davranış olacaktır.


  Ayakkabı seçerken çoraplı ve çorapsız olarak denemelerde bulunarak en doğru kararı verebilirsiniz.

  Vitrinde tasarım harikası gibi duran güzel bir ayakkabı eğer ayak sağlığınızı bozacak şekilde tasarlanmışsa bu ayakkabı almayın. Ayakkabınızın konforu seçiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı olarak bilinmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş