1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Dogal Tüy Dökücü ile Tüyleri Yok Et...

Konu, 'Epilasyon' kısmında cokyaramaz tarafından paylaşıldı.

 1. c

  cokyaramaz Yeni Üye

  KARINCA YAĞI NEDİR ?

  İran'dan ithal edilen Tala Karınca Yumurtası Yağı yetişkinlerin düzenli olarak kullanımı ilede istenmeyen tüy sorununa çözüm sunmaktadır.  Tüylü olan bölge klasik yöntemlere (ağda epilasyon vs.) tüylerden arındırıldıktan sonra karınca yumurtası yağını tüylerden temizlenen bölgeye elinizle masaj yaparak sürün. Bu işlemi 4-5 gece yatmadan önce yapmanız ilk seans için yeterli olacaktır. İlk seans sonrasında tüylerinizin belirgin bir şekilde azaldığını fark edeceksiniz. İlerleyen aylarda aynı yöntemle işleme devam edilir. 4-6 seans(takriben 4-6 ay) sonrasında tüylerinizden tamamen kurtulmuş olursunuz.Diğer yöntemlere göre çok daha ucuz ve kesin çözüm sunan Tala Karınca yumurtası yağını Osmanlı döneminde haremdeki cariyelerin ağdadan sonra kullandıkları biliniyor. Geçmişte bile tüyleri yok etmek için güzel bir yöntem olarak bilinen Karınca yumurtası yağı o çağlardan bugünlere kadar geçerliliğini korumuştur.  Çağımız kadınlarının epilasyon ve diğer tüy dökme yöntemlerini tercih etmeleri yanında halen eski kültürlere alışkın olan insanlar Karınca yumurtası yağını tüy dökmede en etkili ve en kalıcı yöntem olarak kabul etmektedirler.  Anadoluda ve İstanbul'da bazı insanların halen yeni doğan çocuklara ilerde tüylenmesin diye kendilerine ise tüy sorunlarına bir çözüm olarak bu yöntemi kullandıkları bilinmektedir.  Tala tamamen doğal bir ilaçtır kesinlikle sahte değildir ve hiçbir yan etki yaratmaz.
   
 2. Nursena

  Nursena Admin

  Bakımlı Erkek Tüy Dökermiş :)

  Metroseksüel erkek kavramı ile başlayan akım sonrası erkeklerin bakımına olan dükünlüğü her geçen gün biraz daha artmakta.Durum böyle oluncada erkeklerinde bir çok bakım yollarına başvurarak daha güzel ve daha bakımlı vucut için çalışmalarına hız verdiğini görüyoruz.
  [​IMG]
  Bakım yaptıran her erkek ilk iş olarak fazla tüylerinden kurtulma derdine düşüyor. Bu derde derman bulmak kolay sadece işin, kısa mı, uzun mu, acılı mı acısız mı olması gerektiği.

  Tüy dökücü kremler

  Kimyasal maddeler içeren tüy dökücü kremler, acısız bir yöntem olmakla beraber, jilete oranla, daha yumuşak tüylerin çıkmasını sağlar. Ayrıca, birkaç dakika içinde sonuç verir.
  [​IMG]
  Artıları: Kısa sürede, en acısız ve ekonomik biçimde tüylerden kurtulmanızı sağlar. Üstelik tüyler; uzama aşamasında, jiletle alınmış gibi değil, daha yumuşak biçimde çıkar.

  Eksileri: Hassas ciltlerde,alerjiye neden olabilir; bunu engellemek için, kullanmadan önce, cilt üzerinde test edilmelidir.

  Tüylerin yeniden çıkış süresi: Bir hafta
  İğne epilasyon yöntemi

  İnce iğnelerle kıl köklerine girilir ve zayıf akımlı elektrikle kökler yakılır. Yakılarak tahrip olan kıl, daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Elektrik akımı zayıf olduğu için, pek acı duyulmaz. Lazerli epilasyonda olduğu gibi, seansların sayısı, tüylerin yoğunluğuna bağlı olarak değişir.

  Artıları: Kalıcı çözümlerdendir. Her cilt tipine ve her renkteki tüye uygulanabilir. Lazer epilasyonun etkili olmadığı gri ve beyaz renkli tüyleri yok etmede etkilidir.

  Eksiler: İğneler nedeniyle, ciltte, geçici küçük izler oluşur. Temiz ve hijyenik olmayan araçların kullanılması, enfeksiyona neden olabilir.

  Tüylerin yeniden çıkış süresi: İlk seanstan yaklaşık bir ay sonra, tüyler uzamaya başlar. Ancak, sonraki seanslardan itibaren zamanla incelir.
  Ağda yöntemi

  Artık, geleneksel ağda yerine sir ağda tercih ediliyor. Sir ağda metodunda; özel bir aletle ısıtılan ağda, spatula yardımıyla istenilen bölgeye sürülür ve ince şeritler hâlinde kesilen ağda kâğıtlarıyla tüyler çekilir.

  Artıları: Düzenli uygulama sonucu, tüy ve kıl kökleri azalır. Pratiktir, zamandan tasarruf sağlar. Tüyler kökünden alındığı için, batık (Büyüyen tüyün derinin üst tabakasını aşamayıp deri içinde büyümesi nedeniyle oluşan bir cilt rahatsızlığı.) riski azalır. Hijyeniktir, kâğıt bezlerle uygulanır.

  Eksileri: Uygulamadan sonraki iki saat boyunca, ağda yapılan bölgenin suyla temas etmemesi gerekir; aksi takdirde, bölgede leke oluşabilir, ilk seferde, ağda, kızarıklığa ve küçük çaplı kanamalara nedenolabilir.

  Tüylerin yeniden çıkış süresi: Üç hafta
  Lazerli Epilasyon Tekniği

  Vücuttaki tüyleri, acısız biçimde, cilde zarar vermeden yok eden lazerli epilasyonda; lazer ışınları, kıl kökünde bulunan melanin pigmentini hedef alıyor. Lazer ışınını emen melanin pigmenti, ısınıyor ve kıl kökü tahrip oluyor. Seans sayısı, tüy yoğunluğuna, rengine ve cilt tipine göre kişiden kişiye değişiyor.

  Artıları: Geniş alanlara uygulanır ve tüyler kalıcı olarak yok edilir. Bu yöntem, kıl dönmelerini de tedavi eder.

  Eksileri: Bronzlaşmış ciltlere ve çok açık tenlilere önerilmez. Ayrıca, uçuk, sedef hastalığı ve cilt enfeksiyonu olanlarda, gri ve beyaz renkli tüylülerde uygulanamaz. Seans ücretleri, yüksektir. Uzman olmayan kişilerce yapılan epilasyonların; yanık, yara ve deride renk değişikliklerine neden olma ihtimali vardır.

  Tüylerin yeniden çıkış süresi: Seansların ardından, tüyler ömür boyu çıkmaz.
   

  Ekli Dosyalar:

 3. M

  Misafir Misafir

  :confused: ben bioder kullandım bir kutu bitene kadar. tüyleri geç çıkardı tavsiye ederim:rolleyes::eek::confused:
   
 4. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  eczanelerde satılıyor
   
 5. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi


  Bu konuda sorunu olan kisiler eczaneye gidip bilgi alabilirler, aynen.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş